Plechatý třetí místo mezi čtyřkolkami na Dakaru neudržel

23:00
FIAMBALA - Český jezdec Martin Plechatý přišel na Rallye Dakar o průběžné třetí místo v kategorii čtyřkolek. Ve třetí etapě dnes dojel na jedenáctém místě se ztrátou 51 minut na vítězného Argentince Sebastiana Halperna a klesl na devátou příčku.

Marcos Patronelli. foto: ČTK

O 35 sekund před ním figuruje Oldřich Bražina. Pětinásobný vítěz Dakaru Josef Macháček je jedenáctý s více než hodinovým odstupem na vedoucí duo argentinských bratrů Patronelliů.

Kategorii kamionů už bez odstoupivších Tomáše Tomečka a Aleše Lopraise ovládly ruské posádky s kamazy. Jubilejní 50. etapové vítězství vybojoval Vladimir Čagin, jenž si dal dárek k úterním 40. narozeninám. Celkově vede už téměř o 19 minut před krajanem Firdausem Kabirovem.

Na pozici české jedničky mezi kamiony se posunul Martin Macík s liazem, který dojel do cíle dvanáctý dvě hodiny po Čaginovi. Marka Spáčila, který byl po dvou etapách devátý o místo před Macíkem, postihly problémy s brzdami. Za pomoci asistenčního kamionu je musel před startem měřeného úseku vyměnit a v cíli zatím klasifikován není.

Třetí skončila po 182 měřených kilometrech tatra brazilského pilota Andreho de Azeveda s českým mechanikem Jaromírem Martincem. Na Čagina ztrácí přes hodinu.

Vedoucí jezdci se měnili v obou hlavních kategoriích. Mezi automobily se díky etapovému vítězství dostal do čela Francouz Stephane Peterhansel s BMW. Devítinásobný šampion slavné soutěže má na kontě už celkem 52 etapových triumfů. Menší nehodu měl obhájce prvenství Jihoafričan Giniel de Villiers a kvůli opravě se propadl z průběžného šestého místa daleko dozadu.

Novým lídrem soutěže motocyklů je Francouz Cyril Despres s KTM. Nejlepším z českých jezdců je i nadále Martin Macek, jenž byl dnes jedenadvacátý a v průběžném pořadí je na tom o místo lépe.

ura okr

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...