Vítkovice uspěly, v Pardubicích se rozhodne

18:10aktualizováno  21:11
PRAHA - Hokejisté Vítkovic smetli v šestém utkání čtvrtfinále play off extraligy Pardubice 6:1 a o vítězi série rozhodne sedmý zápas, který se bude hrát v úterý na východě Čech. Pardubický mečbol hattrickem odvrátil Viktor Ujčík, který tak pokořil hranici 400 vstřelených branek v extralize. Čtyřikrát se domácí trefili z přesilových her. Závěr zápasu na čtvrthodinu přerušila zdravotní indispozice a ošetřování jednoho z diváků.

Vítkovice - Pardubice (Ujčík a Růžička) foto: ČTK

I bez čtyř stěžejních obránců Malíka, Reháka, Ovčačíka a Trnky vlétly Vítkovice do zápasu o všechno s velkou vervou. Kouč Mojmír Trličík rozházel útoky, rozpojil údernou dvojku Ujčíka s Burgerem a do klece se vrátil uzdravený Málek, ale úvodní desetiminutovka se odbývala prakticky jen v obranném pásmu Pardubic.

Vítkovice - Pardubice 6:1

Branky a nahrávky: 8. Ujčík, 23. Ujčík (Kudělka, Burger), 24. Klimek (Kudělka, Sloboda), 33. Pohl (Burger), 40. Punčochář (J. Káňa), 45. Ujčík (Kudělka, Klimek) - 26. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 7103. Stav série: 3:3.

Domácí svůj nápor korunovali jedním gólem. Píša v osmé minutě nastřelil na útočné modré čáře Ujčíka, který předvedl perfektní zrychlení a sólo ještě zakončil úspěšným bekhendovým blafákem.

Zápasu se Vítkovice pevně zmocnily v druhé třetině. Po dlouhých pěti utkáních zhodnotily v sérii vůbec svou první přesilovku: Ujčík ji využil už po sedmi vteřinách a přízemní ranou od modré čáry dal svůj 400. gól v soutěži.

Na rozhodující trhák domácím stačilo pouze 28 sekund. Hosté šli vzápětí opět do čtyř a Klimek pohotovou tečí zužitkoval další početní výhodu. Znovu po pouhých devíti sekundách.

Pardubice reagovaly výměnou gólmanů, místo Růžičky šel do branky Salfický a Somík také v přesilovce zažehl jiskru naděje gólem na 1:3. Po něm se hosté nadechli k nejlepším momentům v utkání. Jejich úsilí zvýšila početní převaha, ale obléhání Málkovy klece i ostré dotírání v brankovišti vedly jen k několika šarvátkám.

Na tribuně zasahovali záchranáři

Pardubickou snahu naopak paralyzoval čtvrtý inkasovaný gól. Salfický za brankou přihrál v 33. minutě puk přímo na hůl domácímu Pohlovi, který do prázdné branky pohodlně skóroval. Východočeši definitivně ztratili kontakt a navíc i kapitána Koukala, jenž odkulhal do šatny.

Závěr utkání už byl jen otázkou skóre. S vítkovickými góly v přesilovkách se roztrhl pytel: pátý připojil tvrdou bombou po ledě Punčochář a šestý největší hvězda utkání Ujčík, který jím ve 45. minutě završil svůj hattrick.

Pak už na kolbišti eskalovaly jen emoce, vyřizovaly se účty a dohrávaly osobní souboje. Vášně uhasila až zdravotní indispozice jednoho z diváků, kterého musela ošetřit rychlá záchranná služba a zápas byl kvůli tomu na čtvrthodinu přerušen.