Pardubice a Liberec vstoupily vítězně do čtvrtfinále

19:02aktualizováno  21:27
LIBEREC/PARDUBICE - Hokejisté Pardubic a Liberce vstoupili v domácím prostředí vítězně do čtvrtfinálových sérií Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy. Pardubice vyhrály nad úřadujícím vicemistrem Vítkovicemi 5:2 a Liberec zvítězil díky hattricku a jedné asistenci Michala Bulíře nad Českými Budějovicemi 4:2. Série na čtyři vítězné duely pokračují v Pardubicích a v Liberci v pátek.

Pardubice - Vítkovice. foto: ČTK

Čtvrtfinále play off

• Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 6. Bulíř (T. Urban), 9. P. Nedvěd (Čakajík, Bulíř), 23. Bulíř (Čakajík), 32. Bulíř (Vak) - 3. Mikuš (Horna), 42. Kotalík (J. Novák), 45. Němeček (Martynek, Kotalík). Rozhodčí: Minář, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:4, navíc Podlešák (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
  • HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
    Branky a nahrávky: 32. Markovič (Bartek), 34. Borer (Kousal, Buchtele), 37. T. Zohorna (Rákos, Havíř), 42. Radil (Havíř, Buchtele), 49. Markovič (Bartek, Kolář II) - 6. Kudělka (Burger, J. Káňa), 48. J. Káňa (Burger, J. Sýkora). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 9127. Stav série: 1:0.

Pardubice sice prohrávaly s Vítkovicemi od šesté minuty po trefě obránce Tomáše Kudělky, ale ve druhé třetině mezi 32. a 37. minutou otočily stav na 3:1. Skórovali Jaroslav Markovič, Casey Borer a v oslabení Tomáš Zohorna. V úvodu závěrečné části zvýšil Lukáš Radil a na snížení Jana Káni reagoval rychle svou druhou trefou v utkání slovenský útočník Markovič.

I v Liberci se radovali z úvodní branky hosté, když se ve třetí minutě prosadil bek Peter Mikuš. Za 136 vteřin vyrovnal Bulíř a stav otočil v deváté minutě v přesilovce Petr Nedvěd. V úvodu druhé části zvýšil v další přesilovce znovu Bulíř, který hattrick ve svém prvním zápasem play off extraligy dovršil ve 32. minutě. Na začátku třetí třetiny zdramatizovali zápas Aleš Kotalík s Romanem Němečkem, ale Bílí Tygři těsnou výhru udrželi.