Pittsburgu pomohl k důležité výhře i Simon, Nashville vyhrál ve Winnipegu

7:23
Washington - Obhájci posledních dvou Stanley Cupů z Pittsburghu si ve čtvrtek připsali důležitou výhru, když na domácím ledě i díky jedné asistenci útočníka Dominika Simona porazili Washington 3:1 a srovnali tak stav série na 2:2 na zápasy. K postupovému mečbolu nepustil soupeře ani hokejisté Nashvillu. Vítěz letošní základní části uspěl těsně 2:1 na ledě Winnipegu a rovněž srovnal na 2:2 na zápasy.

Momentka ze čtvrtého zápasu play off NHL mezi Winnipegem a Nashvillem. foto: Reuters

Hokejisté Pittsburghu po dvou navazujících porážkách čelili složité situaci. Pokud by nezvládli ani čtvrteční čtvrtou partii série 2. kola play off Východní konference, čelili by v sobotu na ledě Washingtonu již případnému vyřazení. S vědomím důležitosti zápasu do něj oba tábory vstoupily opatrněji a hlavně s defenzivními úkoly, což nakonec více svědčilo domácím Penguins. Po výsledku 3:1 tak zvládli srovnat stav série na 2:2 na zápasy.

Hlavní hvězdou byl člen elitní formace domácích Jake Guentzel, jenž za asistencí kapitána Sidneyho Crosbyho vstřelil dvě branky a přeskočil tak na čele kanadského bodování play off českého šikulu z Bostonu Davida Pastrňáka.

Vše podstatné se odehrálo ve druhé dvacetiminutovce. Jako první udeřili domácí v 30. minutě. Crosby z pravého křídla našel mezi kruhy ve střelecké pozici českého útočníka Dominika Simona (14:01, 0+1, +1, 1 střela), jenž na místo zakončení ještě chytře prostrčil puk mezi obránci do předbrankového prostoru. Tam čekal připravený Guentzel a z bezprostřední blízkosti překonal Bradena Holtbyho. Pro 23letého rodáka z Prahy to byl v rámci šestého startu v play off třetí bod za další asistenci.

Krátce na to se ovšem právě střelec Guentzel provinil faulem a Washington nabídnutou výhodu proměnil ve vyrovnávající gól. Z mezikruží se prosadil T.J. Oshie. Podruhé do kabin ale Penguins nakonec přeci jen odcházeli za vedení. V 38. minutě se totiž po zmatcích v brankovišti hostů prosadil Jevgenij Malkin poté, co dorazil za čáru volný puk pod ležícím Holtbym po své předchozí střele do tyče.

Ve třetí třetině Capitals na vyrovnání nedosáhli a v poslední minutě pak inkasovali ještě potřetí. Do prázdné klece přidal svůj druhý gól večera produktivní Guentzel.

„Bylo to skoro jako odehrát rozhodující zápas číslo sedm,“ řekl po zápase zámořským novinářům autor rozdílové trefy Malkin, jenž se svými spoluhráči tentokrát dokázal vymazat svého krajana v dresu Washingtonu Alexe Ovečkina. Ten se teprve potřetí z dosavadních 107 startů kariéry v play off NHL nedostal ani jednou ke střele na bránu. Bez bodu a střeleckého pokusu utkání odehráli také Michal Kempný (16:52, +/-: 0) a Jakub Vrána (12:23, +/-: 0).

Momentka ze čtvrtého zápasu play off NHL mezi Nashvillem a Winnipegem.
Momentka ze čtvrtého zápasu play off NHL mezi Winnipegem a Nashvillem.

Ve stejné situaci jako Pittsburgh ve čtvrtek nastupovali také vítězi letošní základní části z Nashvillu. Vše měli o to těžší, když za nevýhodného stavu 1:2 na zápasy nastupovali ke čtvrtému duelu na ledě soupeře. K mečbolům ale Predators domácí Winnipeg nepustili.

Favorizovaní hosté se dostali poprvé do vedení v 18. minutě, když se po vyhraném buly v útočném pásmu prosadil Ryan Hartman. V 35. minutě pak využitou přesilovkou přidal důležitou pojistku P.K. Subban.

Právě jeho branka byla nakonec rozdílovou poté, co Jets ze závěrečného tlaku vytěžili alespoň snížení. O čisté konto připravil jinak bezchybného Pekku Rinneho v čase 59:09 kanonýr Patrik Laine.

Finský gólman, jenž pochytal 32 z 33 střel Jets, byl i tak zvolen první hvězdou utkání před spoluhráčem z obrany Mattiasem Ekholmem. Třetí hvězdou byl útočník Winnipegu Bryan Little.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas: Pittsburgh - Washington 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) Branky: 30. a 60. Guentzel (na první Simon), 38. Malkin - 33. Oshie. Střely na branku: 24:21. Diváci: 18.650. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Murray, 3. Malkin (všichni Pittsburgh). Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápas: Winnipeg - Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky: 60. Laine - 18. Hartman, 35. P.K. Subban. Střely na branku: 33:29. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Ekholm (oba Nashville), 3. Little (Winnipeg). Stav série: 2:2.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...