Pittsburgh srovnal sérii s Tampou, v prodloužení rozhodl Crosby

7:30
PITTSBURGH/PRAHA - Hokejisté Pittsburghu porazili v druhém utkání semifinále play off NHL Tampu Bay 3:2 v prodloužení a srovnali stav série na 1:1. Tučňáci v utkání ztratili dvoubrankový náskok, o jejich výhře nakonec rozhodl po 40 sekundách nastaveného času kapitán Sidney Crosby.

Po čtyřiceti vteřinách rozhodl zápas v prodloužení kapitán Sidney Crosby. foto: Reuters

Palát dal v úvodním semifinále v Pittsburghu vítězný gól a stal se první hvězdou

Všechny čtyři góly v základní hrací době padly už v úvodní třetině. Pittsburgh, který první zápas na domácím ledě prohrál 1:3, se v úvodní desetiminutovce dostal do vedení 2:0.

Tampa ale dokázala dvěma góly ještě před přestávkou srovnat na 2:2. Penguins měli od začátku střeleckou převahu a přestříleli soupeře v poměru 41:21, další dvě třetiny ale žádný gól nepadl.

Hertlův gól k vítězství San Jose nestačil.
Ondřej Palát (18) slaví gól proti Pittsburghu během druhé třetiny.

Až v první minutě prodloužení se domácí dostali do rychlého přečíslení, Bryan Rust postrčil puk Crosbymu a ten přesnou ranou nad vyrážečku brankáře Andreje Vasiljevského rozhodl.

Hertlův gól San Jose v úvodním semifinále na výhru na ledě St. Louis nestačil

Osmadvacetiletý lídr Penguins skóroval poprvé po osmi zápasech a připsal si čtvrtý gól v letošním play off.

„Ať už jsem se v posledních utkáních střelecky trápil nebo ne, je to skvělý pocit. Myslím, že jsme si to dnes zasloužili,“ řekl Crosby.

„Myslím, že celou třetí třetinu jsme byli jasně lepší. Dostali jsme je pod tlak a na začátku prodloužení jsme to konečně dokázali využít,“ poznamenal útočník Pittsburghu Patric Hörnqvist. Třetí třetinu vyhráli Tučňáci na střely 19:6 a prodloužení 3:0.

Semifinále play off NHL

Východní konference

2. zápas

Pittsburgh - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Cullen, 10. Kessel, 61. Crosby - 17. Stralman, 20. Drouin. Střely na branku: 41:21. Diváci: 18.534. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Drouin (Tampa).

Stav série: 1:1.

Smolný zápas odehráli v dresu Lightning Ondřej Palát a Andrej Šustr. První jmenovaný při úvodním gólu Pittsburghu v 5. minutě nedokázal odpálit puk před brankou do bezpečí a Matt Cullen otevřel skóre.

O pět minut později se zase střela Nicka Bonina odrazila o Šustrovy brusle k Philu Kesselovi a ten pohodlně zvýšil na 2:0.

„Nepodali jsme dnes nejlepší výkon,“ přiznal útočník Tampy Tyler Johnson. „Soupeř se dostal do několika rychlých brejků a využil je. Pittsburgh má hbitý tým a my jim až příliš často odevzdávali puk. Tohle musíme zlepšit.“