Pittsburgh-Carolina: Z extrému do extrému

4:22
PRAHA/PITTSBURGH - Defenzivní partie? Ale kdeže. Druhé utkání finále Východní konference mezi Pittsburghem a Carolinou se změnilo v pořádnou přestřelku, kterou nakonec lépe zvládli domácí. Především díky hattricku skvěle hrajícího Malkina vyhráli "tučňáci" nad hosty 7:4. Závěr zápasu se poté změnil spíše v bojiště, rukavice dolů shodila i slovenská hvězda Miroslav Šatan.

Hokejisté Pittsburghu se radují z branky. foto: ČTK

Moment utkání -
Malkinova paráda:

Ruský útočník a vítěz Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části Jevgenij Malkin dnes plně zastínil v sérii zatím herně nevýrazného Crosbyho. Vše završil 7 minut před koncem zápasu.

Domácí měli buly v útočném pásmu, domácí centr Malkin jej vyhrál pro sebe, objel celou branku a při výjezdu zpoza ní všichni čekali natlačení se před branku nebo přihrávku na beka.

Malkin ovšem nabral puk na "lopatu" a ten po jeho parádní beckhandové střele skončil přesně pod víkem - Ward byl bezmocný. "Tučňáci" odskočili na 6:4 a bylo rozhodnuto.

Před začátkem této série měli diváci i odborníci jasno - bude to především defenzivní partie, plná osobních střetů. A první zápas to jen potvrdil. Ovšem nezvyklé dva dny pauzy jako by vše změnily.

Již v první třetině padlo stejně branek, jako v celém prvním zápase dohromady. Domácí šli zásluhou (jinak nevýrazného) Crosbyho rychle do vedení, ovšem Carolina stejně hbitě díky důraznému LaRoseovi vyrovnala. Podobný scénář nabídla také devátá minuta utkání. Nejprve poslal do vedení své barvy Malkin, Jokinen však čekal s odpovědí jen 25 vteřin - 2:2.

Když hosty dostal o tři minuty později do vedení obránce Seidenberg, střeleckým hodům ani zdaleka nebyl konec. Domácí bojovnící totiž skóre ve druhé třetině otočili. Nejprve se trefil Talbot, ve 40. minutě protrhl svůj dvacetizápasový střelecký půst člen elitního útoku "Pens" Chris Kunitz.

Hráči Caroliny - šampioni z roku 2006 - se ještě jednou radovali z vyrovnání díky Eavesovi. To bylo z jejich strany vše. Pak si totiž vzal slovo nejproduktivnější hráč základní části Jevgenij Malkin. V polovině poslední části vstřelil nadvakrát z blízka vítězný gól, o několik desítek sekund později vyhrál v útočném pásmu buly, udělal ze soupeřů kužely a parádním beckhandem završil svůj hattrick - 6:4.

PITTSBURGH - CAROLINA 7:4:

Před zraky rodičů předvedla ruská kometa nejlepší zápas v play off v kariéře, čtyři dnešní body jej vynesly do čela produktivity také v bojích o Stanley Cup. Hosté závěr neunesli, vyprovokovali bitku, do které se zapojil také slovenský kanonýr Miroslav Šatan. "Hurikánům" se ale nedařilo ani při pěstní výměně názorů - Gleason i Eaves dostali pořádně naloženo.

PARÁDNÍ MALKINŮV GÓL:

Série se tak za stavu 2:0 pro Pittsburgh stěhuje do Caroliny. A repríza loňského finále Pittsburgh-Detroit se blíží a blíží...

2. FINÁLE PLAY OFF NHL VÝCHODNÍ KONFERENCE:
PITTSBURGH PENGUINS - CAROLINA HURRICANES 7:4 (2:3, 2:0, 3:1)
Branky: 2. Crosby, 9., 49. a 53. Malkin, 23. Talbot, 40. Kunitz, 59. Kennedy - 4. LaRose, 9. Jokinen, 13. Seidenberg, 43. Eaves. Vyloučení: 9:9, bez využítí. Střely na branku: 42:28. Diváci: 17 132. Stav série: 2:0.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...