Philadelphii se přiblížilo play off, Calgary utrpělo debakl, Češi se neprosadili

7:00
NEW YORK - Hokejisté Philadephie udolali ve středečním utkání NHL lídra soutěže Washington 2:1 po samostatných nájezdech a upevnili si ve Východní konferenci pozici v postupové osmičce do play off. Flyers momentálně disponují dvoubodovým náskokem před devátým Detroitem.

Tým Philadelphie Flyers porazil Washington Capitals. foto: ČTK

Na gól se ve Philadelphii čekalo až do 42. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil Alexandr Ovečkin. Ruský kanonýr zaznamenal 519. branku kariéry, kterou se ve třiceti letech posunul na 35. místo v historické tabulce střelců soutěže. Domácí srovnali v závěru tečí Braydena Schenna a v rozstřelu byli úspěšní jen hráči Flyers Nick Cousins a Sam Gagner. Český útočník Jakub Voráček nebodoval a po návratu po zranění si připsal jen dvě přihrávky v sedmi zápasech.

Frolík a Pavelec nenastoupili

Výhrou Philadelphie přišla i o teoretickou šanci postoupit do play off Ottawa, která uspěla ve Winnipegu 2:1. V brance domácích dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Michael Hutchinson, jehož ve čtvrté minutě překonal Zack Smith. Jets vyrovnali v úvodu závěrečné třetiny trefou Marka Scheifelea, ale o dvě minuty později rozhodl zápas hostující útočník Alex Chiasson.

Hokejisté Anaheimu rozdrtili Calgary 8:3 a posunuli se do čela Pacifické divize. Kalifornský klub vedl už v sedmé minutě 3:0 a v úvodu prostřední části zvýšil své vedení na 5:0. Na vítězství se největší měrou podílel Ryan Kesler, který vstřelil gól a na další tři přihrál. Za hosty nehrál kvůli zranění v dolní části těla Michael Frolík.

Výsledky NHL

• Winnipeg - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
    Branky: 47. Scheifele - 4. Smith, 49. Chiasson. Střely na branku: 21:19. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson, 2. Smith (oba Ottawa), 3. Byfuglien (Winnipeg).
  • Philadelphia - Washington 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
    Branky: 55. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd Cousins - 42. Ovečkin. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19.850. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Gagner, 3. Mason (oba Philadelphia).
  • Anaheim - Calgary 8:3 (3:0, 4:3, 1:0)
    Branky: 4. a 54. Silfverberg, 1. Perry, 7. Pirri, 21. McGinn, 26. Theodore, 35. Thompson, 39. Kesler - 34. Shinkaruk, 36. Giordano, 40. Brodie. Střely na branku: 27:26. Diváci: 16.004. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Theodore (všichni Anaheim).