Petrohrad opět zvítězil, Poprad je dál bez bodu

19:34
MOSKVA - Trenér Miloš Říha slavil s hokejisty Petrohradu vítězství i ve třetím utkání nového ročníku Kontinentální ligy. Jeho svěřenci dnes porazili 4:1 nováčka soutěže Lev Poprad, který je naopak po třech zápasech stále bez bodu.

HC Lev Poprad (Duba). foto: ČTK

Výhru favorita zpečetil v 56. minutě svým prvním gólem v sezoně český útočník Petr Průcha, který bodoval ve všech třech odehraných zápasech.

Lev poprvé v soutěži vedl, ale bodového zisku se tým českého kouče Radima Rulíka nedočkal. Už po 46 sekundách otevřel skóre český útočník Štěpán Novotný, ale další gól už český reprezentant v brance Petrohradu Jakub Štěpánek nepustil.

Na druhé straně překonal Tomáše Dubu za necelé tři minuty Švéd Mattias Weinhandl a ve druhé třetině českého brankáře pokořili také Fjodor Fjodorov a Maxim Rybin.

Dynamu Moskva pomohl otočit nepříznivý vývoj derby se Spartakem obránce Filip Novák, který v 29. minutě přihrál na vyrovnávací gól Leonidu Komarovovi. Dynamo nakonec vyhrálo 2:1.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy

Novokuzněck - Chabarovsk 2:1
Omsk - Novosibirsk 0:2
Petrohrad - Lev Poprad 4:1 (PRŮCHA - Š. NOVOTNÝ oba 1+0)
Dynamo Moskva - Spartak Moskva 2:1 (za domácí NOVÁK 0+1) Dinamo Riga - CSKA Moskva 5:3