Kvitová se úvodem French Open protrápila, debutantka Smitková jde dál

US Open

13:36aktualizováno  16:35
PAŘÍŽ - Světová čtyřka Petra Kvitová se titulem z antukového turnaje v Madridu přihlásila o úspěch na Roland Garros, ale na pařížské antuce česká tenistka v prvním kole v utkání s Marinou Erakovicovou, reprezentující Nový Zéland, nepřesvědčila. Soupeřku udolala 6:4, 3:6, 6:4 po dvou a půl hodinách.

Petra Kvitová na French Open. foto: ČTK/AP

Při své premiéře v Paříži uspěla Tereza Smitková, která porazila Američanku Taylor Townsendovou za hodinu a 12 minut 6:3, 6:4.

Potřetí za sebou neprošel na grandslamovém turnaji přes první kolo Jiří Veselý. Jednadvacetiletý tenista, jenž se po úvodním duelu rozloučil vloni na US Open i na letošním Australian Open, dnes sice čtyři hodiny bojoval s Leonardem Mayerem, nakonec ale třiadvacátému nasazenému hráči z Argentiny podlehl 6:3, 6:7, 3:6, 7:5 a 2:6.

Kvitová vyhrála méně míčů než soupeřka

„Bylo to velice těsné a byl to náročný zápas, ale to jsem věděla, protože začátky turnajů jsou pro mě vždy těžké. Naštěstí to dobře dopadlo,“ uvedla Kvitová na kurtu. V utkání si prohrála šestkrát servis, udělala 47 nevynucených chyb a dokonce získala méně míčů než soupeřka, ale výhru nakonec vydřela.

V prvním setu Kvitová otočila z 2:4 na 6:4. Ve druhém příliš chybovala, ale ve třetí sadě šla vždy první do brejku. Dvakrát o něj přišla, ale potřetí už ne.

Petra Kvitová na Frech Open.
Petra Kvitová během prvního kola na French Open.

„Bylo tam hodně nervů a důležité je dobře zrelaxovat,“ řekla vítězka letošních turnajů v Sydney a Madridu na otázku, co bude dělat ve středu o volném dnu. Do dalšího zápasu, v kterém poprvé v kariéře narazí na Španělku Silvii Solerovou, se chce zlepšit. „Myslím, že musím ve všem,“ uvedla Kvitová.

Šťastná debutantka: Čekala jsem to horší

Smitková, jež grandslamovou kariéru zahájila vloni ve Wimbledonu překvapivou účastí v osmifinále, uhrála alespoň jedno kolo i na lednovém Australian Open. Jen na US Open vloni vypadla hned po prvním zápase.

České derby

Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem se utkají ve 2. kole ve středu jako předposlední na kurtu číslo 1. Ve dvouhře se představí ještě Lucie Šafářová od 11 hodin na sedmičce.

Proti o rok mladší Townsendové, která v Paříži obhajovala loňské třetí kolo, zvládla duel s přehledem a oplatila Američance prohru z předchozího vzájemného duelu v loňském roce. Ve druhém setu sice za stavu 4:1 ztratila podání, další šanci už ale soupeřce nenabídla. „Musím říct, že jsem to měla pod kontrolou. Čekala jsem to horší, ale moc jsem se tím nestresovala a zvládla jsem to,“ řekla Smitková.

Dnes ještě Andreu Hlaváčkovou čeká na centrkurtu světová jednička Serena Williamsová z USA a Klára Koukalová bude hrát s Dankou Koviničovou z Černé Hory.