Pelta smutní. Boleslav získala domácí pohár a do Evropy tak jde z ligy Slavia

20:10aktualizováno  20:30
TEPLICE - Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve finále poháru MOL Cupu nad Jabloncem 2:0. Skóre utkání v Teplicích otevřel v 71. minutě střídající Jan Chramosta a za tři minuty přidal pojistku Bosňan Jasmin Ščuk. Mladá Boleslav vrátila soupeři finálovou porážku z roku 2013 a slaví po triumfu v roce 2011 druhý zisk domácího poháru ve své historii.

Boleslav se raduje z druhého triumfu v domácím poháru. foto:  Michal Šula, MAFRA

Díky vítězství Mladé Boleslavi se kvalifikoval do 2. předkola Evropské ligy i pátý tým z ligové soutěže Slavia. Pražané si zahrají v pohárech poprvé od roku 2009.

Finále MOL Cupu - Mladá Boleslav vs. Jablonec (radost Boleslavských).
Finále MOL Cupu - Mladá Boleslav vs. Jablonec ( vlevo Luděk Pernica, vpravo...

Mladá Boleslav, která obsadila v lize čtvrté místo, si po pohárovém triumfu polepšila a do Evropské ligy vstoupí až ve 3. předkole. Jablonec si naopak po sedmém místě v lize náladu nespravil a v pohárech si nezahraje. V sedmém finále domácího poháru si připsal pátou porážku a na triumfy z let 1998 a 2013 nenavázal.

Finále na poloprázdném stadionu v Teplicích začalo opatrně. Jablonecký Doležal pálil v úvodu jen do Šedy a na druhé straně odvrátil gólman Hrubý Kalabiškovu hlavičku. Poté se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami a zajímavější akce přišly až těsně před přestávkou.

Dalekonosná rána mladoboleslavského Jánoše skončila těsně nad, na druhé straně upadl ve vápně Mingazov, sudí Hrubeš ale penaltu nenařídil. Už v nastavení první půle měla Mladá Boleslav první velkou šanci utkání. Na Ščukův centr si naskočil aktivní Kalabiška, ale Hrubý jeho hlavičku vyrazil na roh.

Úvod druhého dějství byl ještě opatrnější než začátek zápasu, až přišla 71. minuta a rozhodující moment. Střídající Chramosta byl na hřišti necelé tři minuty, když ho kolmou přihrávkou vysunul do brejku Kalabiška a mladoboleslavský kanonýr s přehledem po zemi překonal Hrubého. Svým sedmým gólem potvrdil pozici nejlepšího střelce této sezony domácího poháru.

Vyrovnat mohl Greguš, z dobré pozice ale pálil mimo. V 74. minutě Mladá Boleslav náskok pojistila. Rada zahrál přímý kop na hranici malého vápna, kam si naběhl Ščuk a z voleje překonal bezmocného Hrubého. Středočeši porazili Jablonec i ve třetím vzájemném duelu této sezony.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:0 (0:0)

(Finále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR v Teplicích)

Branky: 71. Chramosta, 74. Ščuk. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Pospíšil - Příhoda, Nenadál. ŽK: Jánoš, Kúdela, Šeda, Magera - Doležal. Diváci: 2543.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman (87. Pauschek) - Ščuk, Rada - Jánoš (68. Chramosta), Čermák, Kalabiška - Magera (90. Takács). Trenér: Jarolím.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Rossi, Hybš - Hübschman - Masopust, Greguš, Pospíšil (72. Trávník), Mingazov (78. Wágner) - Doležal (83. Mihálik). Trenér: Frťala.