Pekhart zazářil. V poslední minutě zařídil Norimberku body

17:58
NORINBERK - Český útočník Tomáš Pekhart rozhodl pět minut před koncem duel s Kolínem nad Rýnem. Norimberk díky jeho páté bundesligové brance zvítězil 2:1. Fotbalisté Dortmundu si udrželi stoprocentní bilanci v jarní části ligy a díky výhře 1:0 nad Herthou Berlín povedou soutěž i po 22. kole.

Tomáš Pekhart (vlevo) v dresu Norimberku foto: Reuters

Norimberk se vstřelené branky i vítězství dočkal po třízápasové přestávce. Proti Kolínu nad Rýnem protrhl střeleckou smůlu týmu záložník Alexander Esswein po bezmála půlhodině hry. V 66. minutě však srovnal Milivoje Novakovič a zápas směřoval k dělbě bodů.

Pět minut před koncem však Pekhart vyhrál souboj se stoperem Pedrem Geromelem a z jedenácti metrů poslal Essweinův centr o tyč do branky. Zaznamenal tak první trefu v jarní části bundesligy, naposledy se trefil v polovině prosince proti Leverkusenu.

"Kvůli Tomášovi mám radost, protože ta kritika na jeho adresu byla velká. Takový důležitý gól je dobrý pro jeho sebevědomí," řekl trenér Norimberku Dieter Hecking. Celý zápas odehrál i další Čech v týmu Adam Hloušek, který se do statistik zapsal žlutou kartou.

22. kolo Bundesligy

Hamburk - Brémy 1:3 (76. Petrič - 9. Marin, 45. Trybull, 86. Arnautovic), Hertha Berlín - Dortmund 0:1 (66. Grosskreutz), Kaiserslautern - Mönchengladbach 1:2 (63. Jessen - 9. Herrmann, 14. Arango), Leverkusen - Augsburg 4:1 (25. a 64. Kiessling, 60. Castro, 70. Schürrle - 50. Ku Ča-čchol), Norimberk - Kolín nad Rýnem 2:1 (28. Esswein, 85. Pekhart - 66. Novakovič), Freiburg - Bayern Mnichov 0:0.

Hertha se dnes domluvila na kontraktu s novým koučem Otto Rehhagelem, do duelu s úřadujícím mistrem z Dortmundu ji ale ještě vedl prozatímní trenér René Tretschok.

Jím poskládaná obrana v historicky 1000. bundesligovém zápase týmu povolila až v 66. minutě, přes hlavu se z dorážky trefil Kevin Grosskreutz. Dortmund už šestnáctkrát v řadě neprohrál a žádný z pronásledovatelů už ho v tomto kole bodově nepředčí.

Duo českých fotbalistů z Hamburku zažilo nevydařený zápas doma proti Brémám. Brankář Jaroslav Drobný inkasoval dvakrát už během první půle, záložník David Jarolím odehrál celý zápas a připsal si žlutou kartu.

Severoněmecký tým sice snížil, nakonec ale prohrál 1:3 a znovu nenavázal třemi body na vítězství z předchozího kola, což se mu v této sezoně ještě nepovedlo.

Leverkusen si po úterní porážce 1:3 v Lize mistrů s Barcelonou spravil chuť a tentokrát z domácího stadionu vyprovodil Augsburg výsledkem 4:1. Obránce Michal Kadlec se dnes mezi střelce nezapsal, na levém kraji obrany ale odehrál celý zápas.