Pavelec a Frolík kouzlili v Torontu, New Jersey dělí bod od play off

7:27aktualizováno  12:34
NEW YORK - Brankář Ondřej Pavelec a útočník Michael Frolík se v sobotním utkání NHL zasloužili o výhru Winnipegu v Torontu 4:2. Český gólman zneškodnil 23 z 25 střel, Frolík si připsal dvě asistence a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Ondřej Pavelec střeží bránu Winnipegu Jets. foto: ČTK

Zaváhání Maple Leafs, kteří prohráli podeváté z posledních jedenácti zápasů, využili hokejisté New Jersey. Jaromír Jágr a spol. zvítězili 3:1 na ledě Caroliny, bodově se na Toronto dotáhli a na devátém místě tabulky Východní konference už ztrácejí pouhý bod na osmou postupovou příčku do play off, která patří Columbusu.

Pavelec dostal v Torontu oba góly v průběhu první třetiny, v níž i dvakrát přihrával Frolík, a po dvaceti minutách byl tak stav nerozhodný 2:2. Ve zbytku utkání už český gólman neinkasoval, vítězný gól vstřelil tři minuty před koncem druhé třetiny v přesilové hře Tobias Enström, pojistku na 4:2 přidal ve 48. minutě Olli Jokinen.

"Myslím, že jsme dnes předvedli velké nasazení od začátku do konce a můžeme být na náš výkon pyšní," pochválil tým Andrew Ladd, kapitán Jets, kteří už na rozdíl od soupeře ztratili naději na účast ve vyřazovacích bojích. "Před zápasem jsme se o tom bavili a řekli si pár věcí. Někteří hráči hrají o novou smlouvu, jiní prostě za Jets. Chceme zakončit sezonu důstojně a třeba trošku získat sebevědomí do budoucna," poznamenal Frolík.

Toronto sice pořád ztrácí stejně jako New Jersey bod na osmé místo, do konce základní části už ale sehraje jen tři zápasy - navíc všechny na hřišti soupeřů, zatímco Columbus má dvě utkání k dobru. "Stále máme před sebou tři zápasy a na ty se musíme maximálně soustředit a vyhrát je. Pak se uvidí, na co to bude stačit," konstatoval útočník Maple Leafs Tyler Bozak.

Fanoušci však nejspíš v postup moc nevěří a hráče po posledním domácím zápase vybučeli. "Je to pro všechny frustrující. Diváci touží po vítězství a když nejdou věci podle představ a ještě třeba máte pocit, že hráči na ledě nenechali všechno, což ale nebyl dnešní případ, tak se není čemu divit. Fanoušci si zaplatili za lístky, mají na to právo," krčil rameny brankář James Reimer.

Sestřih z utkání Toronto - Winnipeg

Na vítězném gólu New Jersey proti Carolině se stejně jako o den dříve v duelu s Washingtonem podílel obránce Marek Židlický. Jeho střelu ve 27. minutě tečoval do branky Travis Zajac a dostal Ďábly do vedení 2:1, které hájili až do poslední minuty, v níž přidal třetí gól při power-play do prázdné branky Dainius Zubrus.

"Za tři roky, co tady trénuji, jsem poznal charakter tohoto mužstva. A to se nikdy nevzdává. Hráči se budou rvát až do chvíle, kdy nám někdo neřekne, že je konec," prohlásil kouč Peter DeBoer, jehož svěřenci bodovali v sedmém utkání za sebou. "Minimálně na den jsme se přiblížili play off na rozdíl jediného bodu. Je pěkné být tak blízko," dodal DeBoer.

Bez Patrika Eliáše a dalších dvou zraněných útočníků, kteří vypadli ze sestavy v průběhu pátečního klání s Washingtonem, postavili Devils cestu k vítězství na dobrém výkonu brankáře Coryho Schneidera a bezchybné defenzivě. "Tyhle výhry mě baví. Když člověk nechá na ledě všechno a přinese to dva body, je to hezký pocit," podotkl gólman Schneider.

Sestřih z utkání Carolina - New Jersey

Už v odpoledním utkání pomohl David Krejčí gólem a asistencí k výhře Bostonu 5:2 nad Philadelphií, kterou si Bruins zajistili první místo v tabulce Východní konference po základní části. Český útočník byl za svůj výkon vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Sedmadvacetiletý Krejčí otevřel v 16. minutě skóre zápasu. Po vlastní akci a několika odrazech si našel před brankou Flyers volný puk a sedmnáctým gólem v sezoně překonal hostujícího brankáře Raye Emeryho. Druhý bod pak Krejčí přidal ve 35. minutě, kdy nabil na gólovou střelu Milanu Lucicovi.

Boston zlomil vyrovnaný stav 2:2 třemi góly v třetí třetině a čtyři zápasy před koncem základní části si zajistil prvenství v konferenci. Loňští finalisté Stanley Cupu zároveň bojují na dálku o Presidents Trophy pro nejlepší tým dlouhodobé části NHL se St. Louis, které v dalším odpoledním duelu podlehlo doma 0:4 Coloradu. Blues tak nyní na Boston dva body ztrácejí.

Sestřih z utkání Boston - Philadelphia

Důležitou výhru vybojovali hokejisté Dallasu, kteří zvítězili 5:2 v Tampě a v tabulce Západní konference vystřídali na posledním postupovém místě do play off Phoenix, před nímž teď mají jednobodový náskok.

Stars položili základ k úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Domácí sice ve druhém dějství snížili na rozdíl jediného gólu, když se poprvé v NHL trefil obránce Andrej Šustr, třiadvacetiletý rodák z Plzně, hosté však ve třetí části velmi brzy dvěma góly získali pohodlný náskok zpět.

Šustr oblékl dres Lightning poprvé od 14. ledna, poté co byl v pátek povolán z farmy v Syracuse. Prosadil se ve 27. minutě, kdy si po vyhraném vhazování v útočném pásmu sjel před branku a dorazil střelu Ryana Maloneho.

"Před buly jsme se domluvili, že se budu tlačit do branky. Vhazování jsme vyhráli, tak jsem poslechl a měl jsem štěstí, že se ke mně odrazil kotouč od betonu brankáře. Byl jsem v pravou chvíli na správném místě," popsal životní okamžik Šustr, který teď živí naději, že se udrží v prvním týmu i pro blížící se play off.

Sestřih z utkání Tampa Bay - Dallas

Výsledky NHL

Boston - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky: 35. a 55. Lucic (na první Krejčí), 16. Krejčí, 54. Boychuk, 60. Kelly - 35. Simmonds, 37. Rosehill. Střely na branku: 42:26. Diváci: 17.565.

St. Louis - Colorado 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky: 22. Stastny, 27. MacKinnon, 31. Holden, 56. O'Reilly. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.153.

NY Islanders - Washington 3:4sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

Branky: 13. Clutterbuck, 25. Persson, 30. Nielsen - 23. a rozhodující sam. nájezd Kuzněcov, 33. Bäckström, 36. Ward. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16.008.

Toronto - Winnipeg 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Branky: 3. Kessel, 14. Kadri - 7. Little (Frolík), 20. Trouba (Frolík), 38. Enström, 48. O. Jokinen. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:41. Diváci: 19.544.

Montreal - Detroit 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Branky: 34. a 54. Gionta, 15. Bournival, 29. Pacioretty, 56. Galchenyuk (Plekanec) - 46. Dacjuk, 46. Glendening, 51. Kronwall. Střely na branku: 26:37. Diváci: 21.273.

NY Rangers - Ottawa 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky: 26. a 32. Zuccarello - 13. Stone, 18. Zibanejad, 29. Spezza. Střely na branku: 43:34. Diváci: 18.006.

Carolina - New Jersey 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 25. Skinner - 16. a 60. Zubrus, 27. Zajac (Židlický). Střely na branku: 27:23. Diváci: 16.123.

Minnesota - Pittsburgh 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 2. Haula, 9. M. Koivu, 15. Veilleux, 27. McCormick. Střely na branku: 20:20. Diváci: 19.409.

Vancouver - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 42. Edler, 59. Richardson - 40. Vojnov. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18.910.

Tampa Bay - Dallas 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Branky: 22. Stamkos (Palát), 27. Šustr - 1. a 6. Jamie Benn, 19. Seguin, 42. Fiddler, 48. Roussel. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.204.

San Jose - Nashville 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 24. a 29. Hornqvist, 34. Josi. Střely na branku: 35:24. Diváci: 17.562.