Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Pavelec vychytal skoro po roce nulu. Skóroval Palát a Faksa

7:45
NEW YORK - Hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal v úterním utkání NHL téměř po roce čisté konto, když zneškodnil 28 střel Vancouveru a dovedl Winnipeg k výhře 2:0. Český gólman byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu stejně jako Ondřej Palát, který brankou a asistencí pomohl Tampě Bay porazit 6:2 Detroit.

Pavelec vychytal skoro po roce nulu. foto: Reuters

Pavelec si připsal první nulu od 9. dubna a čekání se protáhlo i kvůli zranění kolene, kterého v sezoně vyřadilo na skoro tři měsíce ze hry.

Kladenský odchovanec měl v zápase mnohem méně práce než jeho protějšek Jakob Markström, na něhož Jets vyslali 49 střel, ale tým několikrát podržel a za bezbrankového stavu kryl i sólový únika Brendana Gaunceho. Oba góly padly až v poslední třetině. Nerozhodný stav zlomil Adam Lowry a při power play pečetil výhru Mark Scheifele.

Palát připravil úvodní gól zápasu a po jeho přihrávce za obránce otevřel skóre Erik Condra. Frýdecko-místecký rodák se později taky zapsal mezi střelce, když z dorážky překonal Petra Mrázka a zvyšoval tím v úvodu třetí třetiny vedení Tampy Bay na 5:2.

Český gólman se dostal do branky až ve 21. minutě, v níž za stavu 0:3 střídal Jimmyho Howarda a v dalším průběhu inkasoval třikrát z osmnácti střel.

Vedoucí celek Západní konference Dallas vyhrál i s přispěním jedné trefy Radka Faksy 6:2 v Chicagu. Hosté položili základ úspěchu v úvodní třetině, ve které během 12. až 19. minuty odskočili soupeři na 4:0.

Na snížení obhájců titulu odpověděl v závěru druhé třetiny Faksa, jenž po přihrávce Aleše Hemského řešil přečíslení dva na jednoho přesnou střelou a zaznamenal druhou branku v sezoně.

Výsledky NHL

Carolina - Buffalo 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 33. Terry, 54. Nordström - 13. Colaiacovo, 57. E. Kane, 58. Larsson. Střely na branku: 27:25. Diváci: 12.676. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. Larsson, 3. Johnson (oba Buffalo).

Columbus - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 59. a rozhodující sam. nájezd Jenner, 60. Atkinson - 12. Giroux, 52. White. Střely na branku: 53:33. Diváci: 16.230. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Mason (Philadelphia), 3. Jenner (Columbus).

Montreal - Anaheim 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 9. Mitchell (Plekanec), 29. Galchenyuk, 31. Brown, 49. Lessio - 15. a 32. Silfverberg, 22. Perry. Střely na branku: 23:35. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Brown (Montreal), 2. Silfverberg (Anaheim), 3. Hanley (Montreal).

Ottawa - Washington 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Wideman, 59. Zibanejad - 3. Richards, 13. Ovečkin, 15. Bäckström, 60. Oshie. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.313. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Johansson (oba Washington), 3. Wideman (Ottawa).

Tampa Bay - Detroit 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Branky: 2. a 57. Condra (na první Palát), 10. Naměstnikov, 21. Stamkos, 38. Kučerov, 42. Palát - 29. Abdelkader, 36. Helm. Střely na branku: 34:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit 39:27 minuty, inkasoval tři branky z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Condra, 2. Hedman, 3. Palát (všichni Tampa Bay).

Winnipeg - Vancouver 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 43. Lowry, 60. Scheifele. Střely na branku: 49:28. Ondřej Pavelec odchytal za Detroit celé utkání z 28 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: Markström (Vancouver), 2. Lowry, 3. Pavelec (oba Winnipeg).

Minnesota - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Haula, 24. Koivu - 32. Toffoli. Střely na branku: 18.39. Diváci: 19.018. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Koivu (oba Minnesota), 3. Toffoli (Los Angeles).

Chicago - Dallas 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Shaw, 50. Pánik - 12. a 19. Fiddler, 12. Sceviour, 17. Eaves, 39. Faksa (Hemský), 54. Eakin. Střely na branku: 32:33. Diváci: 22.034. Hvězdy zápasu: 1. Fiddler, 2. Sceviour, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Arizona - Edmonton 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Tanguay, 33. Hanzal, 38. Rieder, 60. Domi (Hanzal, Sekáč) - 10. Eberle, 38. Letestu. Střely na branku: 31:29. Diváci: 13.408. Hvězdy zápasu: 1. Rieder, 2. Ekman-Larsson, 3. Smith (všichni Arizona).

San Jose - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 50. Fabbri. Střely na branku: 37:24. Diváci: 15.411. Hvězdy zápasu: 1. Elliot (St. Louis), 2. Jones (San Jose), 3. Fabbri (St. Louis).