Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Pavelec vychytal Colorado. Řepík hvězdou zápasu

8:26aktualizováno  9:22
NEW YORK - Český brankář Ondřej Pavelec se v úterním utkání NHL zasloužil dvaatřiceti úspěšnými zásahy o výhru Winnipegu 4:1 v Coloradu. Kladenského odchovance, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, připravili domácí hokejisté o čtvrtou nulu v sezoně až necelých šest minut před koncem utkání.

Ondřej Pavelec. foto: Reuters

Jets, kteří jsou osmí ve Východní konferenci, si uvědomují, že pokud chtějí postoupit do play off, musejí zlepšit hru venku. V počtu přivezených výher byly před úterními zápasy horší jen poslední dva týmy soutěže Anaheim a Columbus.

"Každý z nás ví, že venku musíme hrát lépe. A dnes jsme začali, odehráli jsme slušný zápas," prohlásil po utkání Pavelec, kvůli jehož výkonu prohrálo Colorado ve své aréně přesně po měsíci. "Velmi důležité bylo, že jsme dali první gól. Jsou doma velmi silní, nebylo to jednoduché utkání. Ale bylo naším cílem získat oba body, máme je, tak jsem šťastný," dodal český gólman.

Na druhé straně Milan Hejduk zažíval opačné pocity. Po jeho ztrátě puku vstřelili hosté třetí gól zápasu, navíc předvedená hra Avalanche byla za očekáváním. To uznal i český útočník, kapitán týmu, který ale nehledal výmluvu v tom, že domácí mužstvo odehrálo druhý zápas v druhém dni.

"V určitých fázích to vypadalo, že jsme pomalí. To se někdy stává," uznal Hejduk. "Myslím si ale, že jsme zápas začali slušně, vytvořili jsme si šance, ale zatímco my jsme je neproměnili, oni ano. Čekali na naše chyby, které přišly, a oni jsou směrem dopředu velmi nebezpeční a rychlí. A to potvrdili," dodal.

Nejproduktivnější český hráč v soutěži Tomáš Fleischmann uzavřel brankou z pravého kruhu gólový účet utkání, v němž Florida porazila Toronto 5:3.

Nejlepším mužem zápasu se však stal jeho krajan a spoluhráč Michal Řepík, který sice zaznamenal jenom jednu asistenci, ale během necelých 12 minut na ledě zastínil u dvou branek týmu výhled soupeřovu gólmanovi a šestkrát vystřelil.

"Je součástí mojí práce, abych si našel své místo před brankou, přestože to tam bolí a musím se tam vypořádat s urostlými hráči. Jsem ale rád, že jsem tak mohl být prospěšný týmu a vyhráli jsme," uvedl po utkání Řepík, kterého vedení klubu kvůli rozsáhlé marodce znovu povolalo z farmy do prvního mužstva.

Plekanec vstřelil gól a přidal asistenci

Kouč Floridy Kevin Dineen si po utkání pochvaloval kolektivní výkon svého týmu, do kterého dobře zapadli i hráči z farmy. Zároveň ho těšilo, jak se jeho svěřenci oklepali z předchozí porážky, kdy v Bostonu utrpěli nejtěžší debakl v historii klubu (0:8).

Útočník Tomáš Plekanec se gólem a asistencí podílel na výhře Montrealu 6:2 v Ottawě. Canadiens tím přerušili sérii pěti porážek a na pátý pokus uspěli pod vedením nového kouče Randyho Cunneywortha.

Hostující trenér první výhru komentoval jedním slovem jako úlevu. "Očekával jsem, že to přijde dřív. Ale jsem potěšený, že jsme vyhráli, a doufám, že to odstartuje sérii dalších úspěchů a že budeme vítězit častěji," konstatoval.

Montreal o výhře rozhodl v první polovině zápasu, kdy sice inkasoval už v druhé minutě, ale následně v rozmezí 6. a 26. minuty otočil střetnutí pěti góly. Druhou branku týmu dal z dorážky Plekanec. V dresu poražených si připsal jednu přihrávku Milan Michálek, který vynechal předchozích pět utkání kvůli otřesu mozku.

Jednu asistenci zaznamenal i Jaromír Jágr, který ale s Philadelphií prohrál na ledě Tampy Bay vysoko 1:5. Domácí o svém vítězství rozhodli v prostředním dějství, kdy soupeři odskočili z 1:1 na 4:1. Dva góly v této pasáži vstřelil Steven Stamkos, který se v tabulce kanonýrů NHL dotáhl na vedoucího Mariána Gáboríka.

Flyers byli v utkání aktivnější, na branku vyslali dvakrát víc střel než soupeř, ale jejich gólman Ilja Bryzgalov inkasoval pět branek z 16 pokusů domácích hráčů. A jeho frustrace z výkonu vyplula na povrch při pozápasových rozhovorech s novináři. Role se totiž obrátily a otázky pokládal hlavně naštvaný ruský gólman.

"Moje dnešní hra? Jak vám to mám popsat? Co si myslíte vy? Co si myslíte, že si myslím o svém výkonu?" reagoval. "Jejich gólman chytal výtečně, ale jednoduše řečeno, naši brankáři, tedy já, musím odvádět lepší práci. To je základ," dodal Bryzgalov.

Jágr zase hledal příčinu prohry v neefektivním útoku. "Frustrující je, že jsme z našich šancí nevstřelili branky. Vypadalo to, jako by nic nechtělo jít naším směrem. Před dvěma týdny to bylo zase naopak, dařilo se nám všechno, padalo nám to tam. Ale takový je už hokej," uvedl Jágr.

V pořádném zápřahu byl brankář Caroliny Justin Peters, na nějž hokejisté Pittsburghu vyslali 52 ran. Hostující gólman přesto dlouho držel naděje týmu na bodový zisk, ale v úvodních devíti minutách poslední třetiny třikrát inkasoval a Hurricanes nakonec prohráli 2:4. Jednu asistenci si ve vítězném týmu připsal Zbyněk Michálek.

Úterní výsledky NHL

Pittsburgh - Carolina 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 29. J. Neal, 42. Sullivan, 43. Dupuis (Z. MICHÁLEK), 49. J. Staal - 11. Brent, 55. T. Ruutu. Střely na branku: 52:18. Diváci: 18.600.

Columbus - Calgary 1:2 po sn. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 33. Brassard - 44. a rozhodující sam. nájezd Iginla. Střely na branku: 28:26. Diváci: 16.895.

Ottawa - Montreal 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Z. Smith, 27. Spezza (M. MICHÁLEK) - 6. Eller, 13. PLEKANEC, 16. Cammalleri, 23. Leblanc, 26. Subban, 55. Cole (PLEKANEC). Střely na branku: 35:28. Diváci: 20.500.

Tampa Bay - Philadelphia 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 28. a 39. Stamkos, 10. Gervais, 32. Downie (KUBINA), 59. Lecavalier - 19. Hartnell (JÁGR). Střely na branku: 16:32. Diváci: 19.204.

Florida - Toronto 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Branky: 2. Gundbranson, 23. B. Thomas, 25. Garrison (ŘEPÍK), 27. Versteeg, 52. FLEISCHMANN - 23. a 50. Grabovskij, 30. Phaneuf. Střely na branku: 26:32. Diváci: 20.406.

Detroit - St. Louis 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 39. Lidström, 52. Dacjuk, 53. Kronwall - 7. D'Agostini, 34. Steen. Střely na branku: 32:31. Diváci: 20.066.

Colorado - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Porter - 17. a 35. E. Kane, 22. Stapleton, 44. Slater. Brankář ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 96,96 procenta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.007.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...