Pastrňák znovu skóroval a Boston ze ztraceného zápasu vytěžil bod

7:31
NEW YORK - David Pastrňák vstřelil ve středečním utkání NHL svůj 16. gól v sezoně a hokejisté Bostonu i díky němu získali ve Washingtonu aspoň bod za prohru 3:4 v prodloužení. Pro Bruins to byl přitom už téměř ztracený zápas, ještě na začátku 37. minuty totiž prohrávali 0:3.

Pastrňák vstřelil již svůj desátý gól sezóny. foto: ČTK

Nadějný náskok získali Capitals zásluhou dvou gólů Justina Williamse. Ten skóroval už po 23 sekundách první třetiny, podruhé se trefil v osmé minutě. Třetí gól přidal ve 26. minutě Daniel Winnik a zdálo se, že domácí míří k pohodlnému triumfu. Hosté se však poté nadechli k velkému náporu, když ve druhé a třetí třetině dohromady přestříleli soupeře v poměru 23:6!

A zrodil se střelec! Silnější a rychlejší Pastrňák prohání hvězdy v čele s Crosbym

Bruins dokázali smazat ztrátu dvěma góly ještě do druhé přestávky. V čase 36:35 poprvé překonal Bradena Holtbyho v brance Washingtonu Dominic Moore, minutu před druhou sirénou se prosadil i Pastrňák,který ve středním pásmu vypíchl puk Kuzněcovovi a samostatný nájezd zakončil střelou mezi betony. Ve 49. minutě pak vyrovnal v přesilové hře obránce Colin Miller.

Capitals za celou třetí třetinu vystřelili jen dvakrát na branku, v prodloužení jim pak stačil jediný pokus, aby nakonec vítězství strhli na svou stranu. Rozhodl o něm v 62. minutě při přečíslení dva na jednoho Nicklas Bäckström.