NHL: Pastrňák si proti Tampě připsal čtyři asistence a vede bodování play-off

7:50
NEW YORK - David Pastrňák se v úvodním utkání 2. kola play off NHL podílel čtyřmi asistencemi na vítězství hokejistů Bostonu na ledě Tampy 6:2 a opět vede produktivitu Stanleyova poháru. Další český útočník David Krejčí přispěl k jasné výhře hostů jednou přihrávkou. Tomáš Hertl pomohl asistencí k výhře San Jose ve Vegas 4:3 ve druhém prodloužení, po kterém je série vyrovnaná 1:1 na zápasy.

David Pastrňák (88) se v úvodním utkání 2. kola play off NHL podílel čtyřmi asistencemi na vítězství hokejistů Bostonu. foto: Reuters

NHL: Pastrňák předvedl čtyři asistence a Boston díky němu zdola Tampu

Po akcích Pastrňáka se Boston ujal na přelomu první a druhé třetiny vedení 2:0. Nejprve střelu havířovského rodáka tečoval v přesilové hře Rick Nash. Při druhém gólu si český útočník vybruslil z rohu kluziště a krásně uvolnil Patrice Bergerona. Na snížení Tampy Bay opět reagovala elitní lajna. V polovině utkání ještě hostům nebyl uznán gól kvůli krosčeku Pastrňáka, který ale o chvíli později připravil s Krejčím branku pro Nashe.

Tampa Bay se ještě jednou dostala na dostřel, když Michail Sergačjov využil střelou od modré čáry technické závady brankáře Tuukky Raska. Finský gólman si při zákroku zlomil nůž na brusli a nemohl se ve svém prostoru stoprocentně pohybovat. Rask upozorňoval o svém problému rozhodčí, kteří můžou ale podle pravidel přerušit hru pouze v případě, že by přišel o helmu.

Hokejisté Bostonu zvítězili na ledě Tampy 6:2.

Rask už ale další gól nepustil a vyznamenal se v závěru druhé třetiny, kdy měl na hokejce vyrovnání Ondřej Palát. Rodáku z Frýdku-Místku zápas nevyšel, v utkání si připsal ve statistice +/- čtyři záporné body. Boston soupeře dorazil třemi góly v závěrečné části. Branka na 5:2 padla po krásné spolupráce Pastrňákového útoku, který v zápase nasbíral celkově jedenáct bodů.

NHL: Na úvod druhého kola play off vyhrál Pittsburgh a Vegas

Jednadvacetiletý Pastrňák, který byl v utkání vyhlášen třetí hvězdou, má na kontě 17 bodů v osmi zápasech play off. Díky bilanci 5+12 se dostal v kanadském bodování před pittsburské tahouny Jakea Guentzela (7+9) a Sidneyho Crosbyho (7+8).

Vegas po úvodní výhře 7:0 začala skvěle i druhý zápas série, když William Karlsson na přelomu první a druhé třetiny dvěma zásahy dostal domácí do vedení 2:0. San Jose ale v rozmezí 22. až 35. minuty skóre otočilo. Vyrovnání zařídil Hertl, který získal v útočném pásmu puk a přihrál ho mezi kruhy Loganu Couturemu. Domácí si v 54. minutě vynutili prodloužení, které ale rozhodl v přesilové hře svým druhým zásahem v utkání Couture a přivodil Vegas první prohru v play off.