NHL: Pastrňák popáté skóroval, Boston ale znovu prohrál

7:29
NEW YORK - Útočník David Pastrňák vstřelil ve středečním utkání NHL svůj pátý gól v sezoně, hokejisté Bostonu ale prohráli na ledě New Yorku Rangers 2:5. Na druhý gól Bruins, kteří utrpěli třetí porážku v řadě, přihrál další český útočník David Krejčí.

David Pastrňák vstřelil ve středečním utkání NHL svůj pátý gól v sezoně. foto: Reuters

Hosté přitom měli v Madison Square Garden skvělý vstup do zápasu. Pastrňák otevřel skóre už po deseti sekundách hry, když ho Brad Marchand vysunul za obranu domácích a dvacetiletý rodák z Havířova sám před brankářem Henrikem Lundqvistem protlačil puk do sítě. V 15. minutě pak švédský gólman neudržel v lapačce lehkou střelu Austina Czarnika a Boston odcházel do kabin po první třetině s nadějným náskokem 2:0.

Jenže domácí v druhé polovině prostředního dějství třemi góly během deseti minut skóre otočili na svou stranu a v úvodu třetí třetiny dalšími dvěma trefami v rozmezí pouhých 44 sekund zápas definitivně rozhodli. Dvěma góly se pod triumf Rangers podepsal útočník Brandon Pirri.

Dobrou formu na startu sezony potvrdili hokejisté Montrealu, kteří vyhráli 3:2 na ledě New Yorku Islanders a se šesti výhrami a jednou porážkou po nájezdech zůstávají jediným týmem v lize, který ještě neprohrál v základní hrací době.

Výsledky zápasů Anaheim - Nashville a Edmonton - Washington:

NY Islanders - Montreal 2:3, NY Rangers - Boston 5:2, Anaheim - Nashville 6:1, Edmonton - Washington 4:1