7:36
NEW YORK - Hokejový útočník David Pastrňák se blýskl ve čtvrtečním utkání NHL nádherným gólem, kterým pomohl Bostonu k výhře 4:1 nad Edmontonem, a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítězství Bruins podpořil asistencí David Krejčí. První gól sezony vstřelil Tomáš Nosek, který ale s Vegas podlehl v Pittsburghu 2:4.

David Pastrňák pomohl Boston Bruins k výhře 4:1 nad Edmontonem. foto: ČTK

Boston sice inkasoval jako první z hole Connora McDavida, ale už v šestnácté minutě vedl 3:1. Obrat odstartovala Pastrňákova šikovnost. Český útočník si v přesilové hře vybruslil od levého mantinelu do středu hřiště, stahovačkou si prohodil puk mezi nohami, kterou se zbavil obránce, a bekhendovým blafákem vyrovnal. Třetí gól připravil Krejčí, který v přečíslení dva na jednoho dobře načasoval přihrávku na skórujícího Joakima Nordströma.

Nosek udeřil v sedmé minutě, když z předbrankového prostoru vstřelil úvodní gól zápasu, ale útočník Pittsburghu Phil Kessel čistým hattrickem otočil utkání. V dresu Vegas, kterým byla marná střelecká převaha 37:22, nastoupil poprvé v sezoně Tomáš Hyka. Český útočník nastoupil na pravém křídle třetí formace.

Branka Davida Pastrňáka v čase 0:35:

Premiérový start si připsal také David Rittich. Český brankář ve službách Calgary nastoupil na ledě St. Louis od třetí třetiny a s ním v zádech zkorigoval kanadský klub skóre z 1:5 na konečných 3:5. Rittich kryl všech osm střel. Na druhé straně debutoval v obraně Blues Jakub Jeřábek, který se sice mohl radovat z vítězství, ale na ledě byl u všech tří branek, které tým inkasoval.

Výsledky: Boston - Edmonton 4:1, Buffalo - Colorado 1:6, Florida - Columbus 4:5, New Jersey - Washington 6:0, NY Rangers - San Jose 3:2 v prodl., Minnesota - Chicago 4:3 v prodl., Montreal - Los Angeles 0:3, Detroit - Toronto 3:5, Tampa Bay - Vancouver 1:4, St. Louis - Calgary 5:3, Nashville - Winnipeg 3:0, Pittsburgh - Vegas 4:2.