Pastrňák dal v NHL už dvacátý gól sezony, skóroval i Krejčí a Vrána

7:31
NEW YORK - Útočník David Pastrňák vstřelil v NHL jeden gól a na druhý přihrál Davidu Krejčímu, ale přes jeho snahu prohrál Boston na ledě Tampy Bay 2:3. Jakub Vrána skóroval ve druhém zápase za sebou a gólem pomohl Washingtonu k výhře 4:2 v Arizoně.

I přes snahu Pastrňáka (88) Boston s Tampa Bay prohrál. foto: APČTK

Pastrňák otevřel skóre ve třetí minutě z dorážky a na kontě má v této sezoně už dvacet branek, na které potřeboval 28 zápasů. V historii NHL vstřelil z českých hráčů rychleji prvních dvacet gólů v ročníku jen Jaromír Jágr.

Pastrňák měl ještě za stavu 1:1 v první třetině další gólovou šanci, ale tentokrát nevyzrál v úniku na brankáře Louise Dominguea s bekhendovým blafákem. Tampa Bay si vypracovala klíčový náskok v úvodu třetí třetiny, když dvěma slepenými góly odskočila na 3:1. Třetí branka padla po chybě Pastrňáka, který v přesilové hře pod tlakem na modré čáře špatně přihrál a Anthony Cirelli zakončil sólo krásnou kličkou.

Zápas ještě zdramatizoval při hře bez brankáře Krejčí, jemuž po vyhraném vhazování přistrčil puk na modrou čáru Pastrňák. Krejčí udělal pár kroků do středu hřiště a propálil vše, co mu stálo v cestě. Český útočník tím ukončil gólový půst, který trval od 23. října osmnáct utkání, a zároveň se v klubové produktivitě hráčů všech dob vyrovnal na desáté příčce Camu Neelymu. Rodák ze Šternberku nasbíral v dresu Bruins, s nimiž v NHL spojil celou kariéru, 590 bodů (177+413).

Vrána vyrovnal v úvodu druhé třetiny na 1:1, když se trefil z mezikruží přesně do levého horního růžku. Pražský rodák se prosadil v sezoně podeváté a po Pastrňákovi je druhým nejlepším střelcem v soutěži. Arizona se za necelé dvě minuty od gólu Vrány opět ujala vedení, ale Washington v dalším průběhu třemi góly otočil. Vítězný gól dal Andre Burakovsky v čase 55:18.