Pastrňák dal v NHL první hattrick během sedmi minut a 26 vteřin

7:20
NEW YORK - Nejlepší český střelec v NHL David Pastrňák během sedmi minut a 26 vteřin třetí třetiny vstřelil první hattrick v zámořské soutěži, k němuž navíc přidal asistenci, a pomohl tak hokejistům Bostonu porazit Carolinu 6:4. Rodák z Havířova byl zvolen nejlepším hráčem úterního zápasu.

NHL: Boston vs. Carolina foto: Reuters

Bruins ještě v 51. minutě prohrávali 1:4, ale poté pěti trefami otočili nepříznivý stav a zvítězili v sedmém z posledních osmi duelů. Jednadvacetiletý forvard je čtvrtým českým hráčem, který si v probíhajícím ročníku připsal hattrick.

NHL: Boston vs. Carolina

Stejná věc se povedla Radimu Vrbatovi z Floridy, Radku Faksovi z Dallasu, který na tři branky potřeboval pouhých šest minut a 46 vteřin, a naposledy počátkem března Pastrňákovu spoluhráči Davidu Krejčímu.

Skóre utkání proti Hurricanes otevřel na konci první třetiny útočník Brad Marchand po elegantní zadovce Pastrňáka zpoza branky. Carolina poté převzala otěže zápasu a třemi brankami v prostřední části obrátila skóre ve svůj prospěch. Zkraje závěrečné části navíc zvýšila na rozdíl tří tref a náskok si držela až do 51. minuty.

Pastrňák vstřelil kontaktní branku pod horní tyč

Velkolepý obrat započal obránce Matt Grzelcyk a 56 sekund po jeho zásahu vstřelil Pastrňák kontaktní branku přesným zakončením z pravého kruhu pod horní tyč. O dalších 21 vteřin později Boston vyrovnal, když při přečíslení dvou na jednoho zvolil Krejčí přihrávku na Dantona Heinena, jenž se nemýlil. Vítěznou branku obstaral Pastrňák v 57. minutě v početní výhodě dělovkou z levého kruhu. Triumf Bruins zpečetil do prázdné branky z poloviny hřiště 27. trefou v sezoně.

Střelecky se prosadil i Faksa, který prvním gólem po 19 zápasech poslal Dallas na ledě Montrealu do vedení. Čtyřiadvacetiletý centr tečoval před brankářem Anttim Niemim tvrdý projektil beka Grega Pateryna. Canadiens ale převzali iniciativu a v polovině utkání vedli 3:1. Forvard Jamie Benn sice do konce druhé třetiny snížil, ale v poslední dvacetiminutovce si kanadský celek pojistil výhru 4:2.