Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Paříž smetla Bastii díky dvěma trefám Ibrahimoviče a Cavaniho

20:29aktualizováno  22:13
PAŘÍŽ - Fotbalisté Paris St. Germain v 10. kole francouzské ligy porazili Bastii 4:0 a vedou neúplnou tabulku s náskokem tří bodů. O góly obhájce titulu se podělili rovným dílem Zlatan Ibrahimovic a uruguayský útočník Édinson Cavani, který švédského reprezentanta do druhého poločasu vystřídal.

Fotbalisté Paris St. Germain foto: Reuters

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo

Paris St. Germain - Bastia 4:0 (10. a 13. Ibrahimovic, 62. a 89. z pen. Cavani)

Ajaccio - Nantes 0:1 (88. Bedoya)

Evian - Guingamp 1:2 (25. Benzet - 73. Giresse, 78. Douniama)

Montpellier - Lille 0:1 (5. Souaré)

Rennes - Valenciennes 2:2 (7. a 50. Kadir - 65. Le Tallec, 73. Da Silva)

Ibrahimovic zazářil v úvodu utkání a v závěru první čtvrthodiny zaznamenal v rychlém sledu čtvrtou a pátou ligovou trefu v ročníku. Dvaatřicetiletý útočník, který se na srazu švédské reprezentace potýkal se zraněním stehenního svalu a jehož start v dnešním duelu byl dlouho nejistý, odehrál nakonec jen první půli. Do druhého poločasu na jeho místo nastoupil Cavani a hned se stihl vrátit před kolegu z útoku do čela klubových střeleckých statistik.