Pardubice překvapily mistra, se Slavií remizovaly 1:1. Liberec si poradil s Budějovicemi

Petr Ševčík ze Slavie (druhý zleva) a Emil Tischler z Pardubic. foto: ČTK

České Budějovice - Slávističtí fotbalisté neuhájili stoprocentní bilanci ve první lize a ve třetím kole ztratili: na hřišti Pardubic jen remizovali 1:1 a Sparta jim v neděli může odskočit o dva body. Druhá vítězství si připsaly týmy Liberce, Jablonce a Slovácka.
  19:23

Slávisté ztratili body podruhé z posledních devíti ligových střetnutí, s Pardubicemi v jejich azylu v Ďolíčku dokonce prohrávali! Zmátořili se až po změně stran a dvou střídáních, které udělal kouč Jindřich Trpišovský.

Ten do druhé půle poslal nejlepšího střelce minulé sezony Petara Musu, který se záhy odvděčil vyrovnávacím gólem. Další branku už ale hosté vstřelit nedokázali. Pardubice navzdory nesnadnému losu (Jablonec, Teplice, Slavia) mají po třech kolech chvályhodné čtyři body.

„Bod je celkově určitě málo, ale víc jsme si nezasloužili, takže možná je pro nás zlatý. Pardubice jsou velice organizované a jejich výkon kromě bojovnosti, chuti a nasazení nepostrádá ani fotbalovou kvalitu. Nedonutili jsme je k chybám. Pardubice si remízu zasloužily, protože hrály velice dobře,“ uvedl Trpišovský.

Slavia po sobotních zápasech vedla tabulku už jen o skóre a v neděli ji může přeskočit Sparta, která od 16.30 nastoupí v Karviné.

Zleva Lukáš Matějka z Českých Budějovic a Mohamed Tijani z Liberce.
Zleva Kamso Mara z Liberce, Pavel Novák z Českých Budějovic a Jakub Hromada z...

Na čtvrteční zápasy druhého předkola Evropské ligy se dobře naladili fotbalisté Liberce i Jablonce: oba celky zvítězily 2:0.

Zatímco Slovanu se povedlo uspět na hřišti soupeře, svěřenci kouče Petra Rady doma porazili ostravský Baník. Ten v novém ročníku zatím marně čeká na tříbodový zisk.

„Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Ale spokojen jsem i s výkonem. Dnes jsme za devadesát minut až na dvě pětiminutové pasáže soupeře do ničeho nepustili. Z těch tří kol to byl asi nejlepší výkon,“ liboval si trenér Rada.

Fotbalová FORTUNA:LIGA - 3. kolo:

České Budějovice - Liberec 0:2 (0:1),

Jablonec - Ostrava 2:0 (0:0),

Příbram - Opava 1:1 (0:0),

Teplice - Slovácko 0:2 (0:0),

Pardubice - Slavia 1:1 (1:0)

Liberec porazil České Budějovice, které minule remizovaly právě s Ostravou. V dresu hostí otevřel skóre šťastnou střelou – nebo přetaženým centrem? – Jhona Mosquery v závěru prvního poločasu, druhý zásah zaznamenal Michael Rabušic krátce po změně stran.

Dvě branky vstřelilo také Slovácko, které porazilo Teplice po osmi předešlých neúspěšných pokusech.

Ligový fotbal se po reprezentační přestávce rozběhl páteční předehrávkou, která byla jasně v režii Olomouce. Sigma před vlastními fanoušky zdolala doposud neporažené Bohemians 3:0, dvěma góly se blýskl záložník David Houska.