Pardubice krok od postupu, Vítkovice porazily Mountfield

17:34aktualizováno  22:31
PRAHA/PARDUBICE/OSTRAVA - Ve třetích zápasech čtvrtfinále play off hokejové Tipsport extraligy kralovaly domácí týmy. Pardubice porazily Zlín na samostatné nájezdy 2:1, Vítkovice přesvědčivě přehrály České Budějovice 3:0.

Pardubice. foto: ČTK

Pardubická jízda vyřazovacími boji pokračuje. Východočeský Eaton vyhrál posledních patnáct zápasů v play off. Ve letošní čtvrtfinálové sérii se Zlínem už vede 3:0, když poslední utkání vyhrály Pardubice 2:1 po samostatných nájezdech. "Myslím si, že nic není ztracené. Všechny zápasy byly vyrovnané. Jednou to bylo v prodloužení, jednou na penalty. Myslím si, že se to může klidně obrátit. Bude to těžké, ale šance tam je," neskládá zbraně trenér PSG Vlach.

V nich řada střelců selhala: Koukal, Starý, Hamrlík, Leška, Holík neuspěli a jediným úspěšným hráčem se stal Martin Bartek. "Na penalty jsme byli prostě šťastnější," komentoval rozhodující moment zápasu pardubický kouč Jandač.

Vítkovice se v sérii ujaly vedení
Vítkovice třetí zápas čtvrtfinále, první na svém ledě, přesvědčivě vyhrály 3:0 a v sérii na čtyři vyhraná utkání se ujaly vedení 2:1. Na prvním místě takového výsledku s nulou je gólman a Málek to dneska neměl zadarmo. Musel si to vychytat výborným výkonem," poznamenal vítkovický trenér Trličík.

Dlouho nerozhodný zápas zlomily dva góly v rozmezí pěti minut, které padly v přesilových hrách. "O osudu utkání rozhodly naše nevyužité střelecké příležitosti a špatná hra v přesilovkách," našel příčiny porážky kouč Mountfieldu Kupka.

Minutu před koncem druhé části se prosadil Ujčík, posléze budějovického brankáře Kováře překonal Vrána. Čtvrtfinále pokračuje už ve středu v Ostravě.

Obě čtvrtfinále pokračují v úterý a na Lidovky.cz/sport je můžete sledovat on-line.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 6. Starý (Nakládal, Kaberle), rozhodující sam. nájezd Bartek - 39. Důras (Köhler). Neproměněné nájezdy: Starý, Koukal - Holík, Leška, Hamrlík. Rozhodčí: Homola, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 10.057. Stav série: 3:0.

HC Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Káňa, Burger), 44. Vrána (Trnka, Vosátko), 49. Húževka (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 7758. Stav série: 2:1.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...