Pardubice deklasovaly Spartu 5:1

19:56
PRAHA - Pardubičtí hokejisté na domácím ledě nasázeli Spartě ve finále play off extraligy během dvou třetin pět branek. Soupeř se zmohl jen na jediný gól. Pardubice výhrou snižují sérii na 3:2.

Petr Sýkora. foto: Roman VondroušČTK

Již v druhé minutě přitom zahrozil hostující Langhammer, ale Lašák si s jeho pokusem poradil. Domácí poté prohospodařili první přesilovou hru, při které navíc přečíslením dva na jednoho opět zahrozili sparťané. Slovenský gólman však pokryl i Hlaváčovu střelu.

To jeho protějšek Duba tak pozorný nebyl. Zlikvidoval sice několik pokusí hráčů Moelleru, ale v jedenácté minutě pustil za svá záda lehkou Ondřejovu střelu a posílil tak víru domácích v prodloužení série. Navíc o minutu později byl vyloučen Vykoukal a Pardubice jeho prohřešek potrestaly. Ondřejův důraz před Dubou využil lehkou dorážkou do prázdné branky Andrašovský.

Dvoubrankové vedení dodalo domácím klid na hokejky, Sparta se navíc nemohla
prosadit proti jejich soustředěné a pozorné obraně. Souboje jeden na jednoho vyhrávali většinou Východočeši a Říhův tým tak navazoval na zodpovědný výkon z pondělí, kdy uspěl na Spartě. V 22. minutě byl navíc blízko gólu při hře ve čtyřech na obou stranách Snopek, jeho rána se ale odrazila jen od horní tyčky.

Kanonádu nezastavil ani Salfický
Poté sice Duba předvedl několik úspěšných zákroků, ale když jej v 31. minutě překonal po opakované střele osamocený Čaloun, rozhodli se trenéři hostů poslat do branky náhradníka Salfického. Potřebný impulz to však jejich mužstvu nedodalo.

Přesto branky padaly dál. V 38. minutě se při přesilové hře trefil Sýkora a připsal si tak dvanáctý gól v play off a celkově 49. v sezoně. Závěr druhé třetiny poté patřil Spartě a Benýškovi, jenž prostřelil Lašáka a poprvé po svém loňském návratu do Holešovic se zapsal mezi střelce.

Na začátku třetího dějství nabídl rozhodčí Minář domácím dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem, Rolinek však v největší šanci mířil vedle. Zbytek zápasu se už dohrával v poklidu. Oba týmy měly sice několikrát výhodu početní výhody, gól ale nepadl. V 57. minutě měl přitom Sýkora velkou šanci připsat si padesátou branku v sezoně, trestné střílení nařízené za Sivkův faul však neproměnil.