Palát zařídil dvěma góly výhru Tampy Bay, Plekanec opět skóroval

7:58
Hokejový útočník Ondřej Palát zařídil ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly a přihrávkou výhru Tampy Bay 4:2 nad Buffalem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Tomáš Plekanec vstřelil devět sekund před koncem utkání čestný úspěch Montrealu, který na ledě Minnesoty utrpěl debakl 1:7.

Ondřej Palát. foto: AP/ČTK

Palát svou osmou a devátou trefou v sezoně otočil duel z 0:1 na 2:1. Frýdeckomístecký rodák nejdříve zakončil v přesilové hře pět na tři krásnou kombinaci celého útoku a po křížném pasu Tylera Johnsona vyrovnal střelou po ledě do prázdné branky. V úvodu druhé třetiny český hráč pohotovou dorážkou z mezikruží otočil vývoj střetnutí.

Palát si ve 33. minutě připsal asistenci u gólu na 3:1, když sice nepřešel přes obránce Jakea McCabea, ale puku se zmocnil Victor Hedman a po jeho přihrávce skóroval Nikita Kučerov. Po snížení Buffala mohl Palát zkompletovat i hattrick, jenže ze samostatného úniku v oslabení neuspěl. Gólovou tečku udělal za utkáním až v poslední minutě při powerplay Anton Stralman.

Montreal hrál druhý zápas ve druhém dni a v Minnesotě držel krok se soupeřem jen první třetinu, po níž prohrával 0:1. Domácí po přestávce dvěma slepenými zlomili odpor kanadského týmu a Nino Niederreiter svým druhým gólem v zápase upravil v 55. minutě už na 7:0. O nulu připravil Devana Dubnyka Plekanec, který v přesilové hře zakončil hezkou akci střelou do prázdné branky a skóroval tak potřetí v řadě. Nejedná se o nejvyšší porážku Montrealu v sezoně, neboť před dvěma měsící odjížděl z Columbusu s výpraskem 0:10.

Michal Neuvirth nahradil od třetí třetiny v brankovišti Philadelphie Stevea Masona za stavu 3:4 a dovedl tým k výhře nad Vancouverem 5:4 po samostatných nájezdech. Český gólman, který po návratu po zranění zvítězil v obou startech, kryl 14 střel a v rozstřelu všechny tři pokusy hostí. Jedno přihrávkou podpořil úspěchu Flyers také Jakub Voráček, který se ale v nájezdech neprosadil.