Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Palát si nadělil k narozeninám gól. Další Češi v roli nahrávačů

7:15
NEW YORK - Ondřej Palát se v NHL podílel jedním gólem na výhře hokejistů Tampy Bay 3:0 nad Torontem a dal si tak dárek ke svým pondělním 25. narozeninám. Český útočník bodoval v pátém zápase za sebou, během úspěšné série zaznamenal devět bodů za tři góly a šest asistencí.

Český hokejový útočník Tampy Bay Ondřej Palát se raduje z gólu foto: ČTK/AP

Palát v 15. minutě svým patnáctým gólem v sezoně zvyšoval vedení Lightning na 2:0. Krátce poté, co naskočil na led z trestné lavice, se před brankou dostal k odraženému puku po střele Stevena Stamkose a baseballovým způsobem kotouč ze vzduchu napálil mezi nohama brankáře Garreta Sparkse do sítě.

Třetí gól přidal ve 27. minutě rovněž po Stamkosově přihrávce Victor Hedman. Domácím stačilo na vítězství pouhých osmnáct střel na branku, naopak Ben Bishop potřeboval k čistému kontu 34 úspěšných zákroků. Gólman Tampy oslavil šestnáctou nulu v kariéře v NHL.

Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části si zajistili hokejisté Washingtonu výhrou 4:1 nad Columbusem. Capitals rozhodli o svém triumfu třemi góly ve třetí třetině, v tabulce mají 113 bodů a nejbližší pronásledovatelé Dallas a St. Louis, kteří mají 99 bodů, už je nemohou dostihnout.

Nic zásadního se nezměnilo v bitvě o druhou divokou kartu zaručující účast v play off. I nadále ji okupuje Philadelphia po výhře 3:2 v prodloužení nad Winnipegem, v jehož brance kapituloval třikrát z 32 střel Ondřej Pavelec. Na první nepostupové příčce se stejným počtem bodů jako Flyers zůstává Detroit díky vítězství 3:2 nad Buffalem. Oba celky se však přiblížily na rozdíl jediného bodu na Boston, jemuž zatím patří třetí místo v Atlantické divizi.

Postup do play off mají po pondělku definitivně jistý Žraloci ze San Jose, kteří porazili 5:2 Los Angeles a skončí nejhůře třetí v Pacifické divizi. Jednu asistenci v utkání nasbírali útočník Tomáš Hertl a obránce Roman Polák.

Na dvě branky Arizony přihrál Martin Hanzal, Kojoti ale prohráli s Calgary 2:5. Asistenci u prvního gólu Flames zaznamenal obránce Jakub Nakládal, jenž si tak připsal čtvrtý bod v NHL.

Výsledky pondělních zápasů NHL

Philadelphia - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0) Branky: 21. Streit, 26. Simmonds, 65. Giroux - 27. Scheifele, 43. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.100. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Scheifele (Winnipeg).

Washington - Columbus 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) Branky: 17. Justin Williams, 44. Wilson, 55. Oshie, 58. Bäckström - 19. Atkinson. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Oshie, 3. Niskanen (všichni Washington).

Detroit - Buffalo 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Branky: 19. Larkin, 30. Sheahan, 58. Glendening - 58. Girgensons, 59. Reinhart. Střely na branku: 29:20. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Sheahan, 2. Larkin, 3. Glendening (všichni Detroit).

Tampa Bay - Toronto 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Branky: 8. Blunden, 15. Palát, 27. Hedman. Střely na branku: 18:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Hedman (všichni Tampa).

Edmonton - Anaheim 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky: 52. Jakupov - 5. Perry, 33. Pirri. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Hall, 3. Jakupov (oba Edmonton).

Nashville - Colorado 3:4 (1:3, 0:0, 2:1) Branky: 18. Smith, 55. Sissons, 56. Josi - 7. Comeau, 11. Landeskog, 12. Skille, 53. Matthias. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16.443. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Smith (Nashville), 3. Comeau (Colorado).

San Jose - Los Angeles 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Branky: 13. a 60. Braun, 28. Pavelski (Hertl), 45. J. Thornton, 57. Karlsson (Polák) - 10. a 36. Lecavalier. Střely na branku: 31:32. Diváci: 17.066. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. J. Thornton, 3. Braun (všichni San Jose).

Arizona - Calgary 2:5 (0:1, 2:2, 0:2) Branky: 27. a 34. Duclair (na obě Hanzal) - 2. a 37. Bennett (na první Nakládal), 40. Monahan, 52. Brodie, 59. Colborne. Střely na branku: 24:21. Diváci: 14.347. Hvězdy zápasu: 1. Bennett (Calgary), 2. Duclair (Arizona), 3. Monahan (Calgary).