Palát se podílel na obratu Tampy, Jaškin přispěl k triumfu Blues

7:06aktualizováno  7:22
NEW YORK - Ondřej Palát přispěl ve středečním utkání NHL svým pátým gólem v sezoně a asistencí k výhře hokejistů Tampy Bay nad Montrealem 4:3 v prodloužení. Povedený zápas sehrál také další český útočník Dmitrij Jaškin, jenž si připsal dvě asistence při vítězství St. Louis 6:3 nad Philadelphií.

Ondřej Palát. foto: AP/ČTK

Lightning prohrávali s Canadiens po dvou třetinách už 1:3 a stejný stav svítil na ukazateli skóre ještě devět minut před koncem. V 52. minutě však obránce Victor Hedman střelou z mezikruží snížil a za dalších pět minut vyrovnal Palát, jenž si v přesilové hře vybruslil z rohu útočného pásma a prosadil se prudkou ranou švihem. Obrat pak dokonal ve druhé minutě prodloužení svou druhou trefou v zápase Tyler Johnson.

Jágr dostal další ocenění. V NHL byl zvolen nejlepším hráčem týdne

Palát byl na ledě u všech čtyř gólů Tampy a přítomní novináři jej vyhlásili druhou hvězdou večera. Pětadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku se trefil poprvé po osmi zápasech, naposledy skóroval 25. listopadu proti Columbusu.

Blues duel s Flyers rovněž otáčeli, když od 45. minuty prohrávali 2:3. Už za necelé dvě minuty ale vyrovnal David Perron a o dalších 80 sekund později dostal domácí do vedení Scottie Upshall. V závěru třetí třetiny pak pojistil výhru dvěma góly Robby Fabbri, který jednou skóroval už v první třetině a zkompletoval tak svůj premiérový hattrick v NHL. Jaškin se podílel na jeho posledních dvou trefách.

Obránce Jakub Kindl přihrál na jeden gól Floridy, která podlehla Torontu 2:3 po samostatných nájezdech. Panteři sice dokázali v úvodu třetí třetiny smazat dvoubrankové manko, v penaltovém rozstřelu se ale neprosadili, naopak ve třetí sérii rozhodl o výhře Maple Leafs Mitchell Marner. Hostující gólman Frederik Andersen kromě tří nájezdů zlikvidoval 45 střel, Jaromír Jágr poprvé po třech zápasech nebodoval.

Statistika NHL: Florida - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0) Branky: 41. Marchessault, 43. Trocheck (Kindl) - 11. Matthews, 38. Nylander, rozhodující sam. nájezd Marner. Střely na branku: 47:40. Diváci: 16.965. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. Trocheck, 3. Luongo (oba Florida).

Pittsburgh - Carolina 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Branky: 21. Crosby, 42. Kunitz, 56. Hagelin - 9. Lindholm, 33. Stempniak. Střely na branku: 26:46. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Kunitz (oba Pittsburgh), 3. Lindholm (Carolina).

St. Louis - Philadelphia 6:3 (2:1, 0:1, 4:1) Branky: 20., 56. a 58. Fabbri (na druhou a třetí Jaškin), 16. Shattenkirk, 46. Perron, 48. Upshall - 4. Simmonds, 25. Cousins, 45. Schenn. Střely na branku: 25:20. Diváci: 19.409. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Parayko, 3. Upshall (všichni St. Louis).

Tampa Bay - Montreal 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0) Branky: 11. a 62. Johnson (na první Palát), 52. Hedman, 57. Palát - 4. Radulov, 14. Weber, 24. Terry. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Palát (oba Tampa), 3. Weber (Montreal).

Vancouver - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Branky: 3. Eriksson, 21. H. Sedin - 57. Pearson. Střely na branku: 20:37. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Eriksson (Vancouver).