NHL: Palát pomohl dvěma trefami k výhře Tampy, Mrázek zavinil gól

7:02
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Palát nasměroval v úterním utkání NHL prvními dvěma góly zápasu Tampu Bay k výhře 4:1 nad Edmontonem a byl vyhlášen nejlepším hráčem duelu. Naopak brankář Petr Mrázek se chybnou rozehrávkou podepsal pod úvodní trefu New Yorku Islanders, který v Detroitu zvítězil 3:1.

Ondřej Palát. foto: AP/ČTK

Palát těžil z výborných přihrávek svých spoluhráčů v útoku. V přečíslení dva na jednoho ho uvolnil Nikita Kučerov a český útočník zakončil akci střelu do poloprázdné branky. Ve druhém případě se Palát ocitl sám před gólmanem poté, kdy mu přistála na čepeli hokejky přihrávka vzduchem od Tylera Johnsona. Rodák z Frýdku-Místku hezkou trefou do horního růžku zvyšoval v úvodu druhé třetiny na 2:0.

Palát zařídil dvěma góly výhru Tampy Bay, Plekanec opět skóroval

Mrázek v posledních dvou týdnech Detroit výrazně podržel a v předchozích dvou utkání si připsal i skalpy Washingtonu a Pittsburghu, ale Islanders daroval úvodní gól zápasu. Ostravský rodák přihrál puk zpoza branky přímo na hokejku Joshe Baileyho, který stal ve středu pravého kruhu. Český gólman se stihl vrátit do své klece, ale útočník hostí ho překonal.

Detroit vyrovnal sekundu před vypršením první třetiny, ale v polovině utkání inkasoval Mrázek další nešťastnou branku. Český gólman vyrazil před sebe střelu Calvina de Haana, ale puk se od tváře a hrudi obránce Detroitu Xaviera Ouelleta dostal za brankovou čáru. Třetí trefu přidal do odkryté branky John Tavares po skvělé přihrávce Baileyho. Mrázek v utkání kryl 19 střel.

Výsledky NHL

New Jersey - Ottawa 1:2, NY Rangers - Montreal 2:3 po sam. nájezdech, Carolina - Pittsburgh 1:3, Toronto - Winnipeg 5:4 v prodl., Colorado - Los Angeles 1:2, Tampa Bay - Edmonton 4:1, Nashville - Calgary 5:6 v prodl., Minnesota - Chicago 3:5, Detroit - NY Islanders 1:3.