Palát dvěma góly sestřelil Boston a přiblížil Tampu k postupu do finále konference

Ondřej Palát opět přispěl k výhře Tampy nad Bostonem. foto: ČTK

Toronto - Český hokejový útočník Ondřej Palát zařídil dvěma góly vítězství Tampy Bay ve čtvrtém duelu 2. kola play off NHL v Torontu nad Bostonem 3:1. Za stavu 3:1 na zápasy mají Lightning na dosah postup do finále Východní konference. Ofenzivní opory Bruins David Pastrňák, David Krejčí i Ondřej Kaše se neprosadili. Dovršit postup může celek z Floridy už v noci z pondělka na úterý.
  22:04

NHL se opět rozjela po dvoudenní pauze na protest proti rasové nerovnosti a policejnímu násilí. V noci na neděli se hrají ještě duely Philadelphia - New York Islanders také v Torontu a v Západní konferenci Vegas - Vancouver v Edmontonu.

Ondřej Palát z Tampy (vpravo) rozhoduje o vítězství v prodloužení.
Útočník Tampy Bay Lightning Ondřej Palát (18) slaví se svým spoluhráčem.

Skóre dnešního zápasu otevřel v deváté minutě Palát, který si najel před branku na přihrávku Braydena Pointa a po devítizápasovém gólovém půstu v dohrávce sezony se zapsal mezi střelce ve třetím utkání za sebou.

Aliance za různorodost žádá po vedení NHL černé čáry místo modrých, ve hře jsou i další změny

V čase 32:37 se prosadil odchovanec Frýdku-Místku podruhé. Za levým kruhem mu nabil Anthony Cirelli a Palát střelou na protější tyč nad lapačku slovenského gólmana Jaroslava Haláka zvýšil na 2:0. Ve 12. duelu v letošním play off si tak vylepšil bilanci na osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí.

V 39. minutě v závěru pětiminutového trestu Nicka Ritchieho pojistil vedení Tampy obránce Victor Hedman. Za Boston snížil necelých 13 minut před koncem v početní výhodě Jake DeBrusk.