Ovečkinova parta zničila Boston. V hlavní roli ruský car a Čech Krejčí

11:24
PRAHA/WASHINGTON - Parádní hokejové představení nabídli fanouškům dnes v noci hokejisté Bostonu a Washingtonu. Hosté dokázali vyhrál 4:1 a vrátil se do čela celé NHL, navíc "Caps" překonali 26 let starý rekord, když vyhráli jedenácté utkání v řadě. Tuhle partu kolem hvězdného ruského kanonýra bude v současné době velmi těžké zastavit.

Alexander Ovečkin. foto: Reuters

Když se řekne Washington Capitals, každému hokejovému fanouškovi se vybaví okamžitě jméno Alexandera Ovečkina. Jenže tahle nadšená parta z hlavního města USA válcuje zbytek soutěže nejen díky svému vůdci. Velmi reálně tak může Ovečkin a spol. snít sen o prvím Stanley Cupu a o tom, jak je nedaleko haly Verizon Centre bude vítat v Bílém domě prezident Barack Obama. K tomu je ale zatím ještě hodně daleká cesta.

Ovečkin, Bäckström, Fleischmann, Theodore a další potvrdili ale dnes v noci svou báječnou formu také na ledě silného Bostonu. A nebyla to vskutku lehká práce. Elitní formace "Caps" se jen těžko prosazovala přes letku, kterou vedl český centr David Krejčí. Ten dělal ruské hvězdě obrovské problémy, v první třetině vstřelil úvodní branku střetnutí a především ve druhém dějiství byl králem ledu český útočník.

ZÁPAS BOSTON 1:4 WASHINGTON:

Bohužel ani jednu další svou příležitost proměnit nedokázal (včetně trestného střílení) a to se stalo "Medvědům" osudným. Nejprve snížil Knuble a v poslední části přepnul tým z Washingtonu na vyšší rychlost a třemi góly rozhodl o osudu utkání.

A také o tom, že překonal šestadvacet let starý rekord klubu v počtu výher v řadě. Na přelomu ledna a únoru 1984 vyhráli Capitals celkem deset utkání za sebou, výhra 4:1 na ledě Bostonu byla již jedenáctým vítězným tažením v řadě. Naopak soupeř prohrál poosmé v řadě, což se mu naposledy stalo před čtyřiapadesáti lety.

"Dnes jsem už opravdu věřil v naše vítězství," připomněl trenér Bostonu Claude Julien převahu z první poloviny duelu. "Kdybychom využili nějaké šance, mohli jsme vést po dvou třetinách 4:1. Bohužel, stav byl stále nerozhodný a v třetí třetině nás soupeř potrestal za chyby," dodal Julien.

Jeho slova potvrdil také protějšek Bruce Boudreau. "Bylo to těžké vítězství, soupeř hrál skvěle. Někdy je těžké najít cestu k výhře, ale když jste na vítězné vlně, můžete se radovat i v takovém zápase," řekl po zápase kouč Washingtonu, který neopomněl ani vyzdvihnou výkon brankáře Theodora. "Byl fantastický, předváděl dnes neuvěřitelné věci."

Ty ale předvádí celý jeho tým. A v NHL se začíná řešit, kdo dokáže rozjetý vlak z hlavního města zastavit...

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL

Boston - Washington 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 7. Krejčí - 23. Knuble, 46. Laich, 48. Gordon, 60. Ovečkin. Střely na branku: 42:26. Diváci: 17.565.

Toronto - New Jersey 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Kulemin, 23. Kessel, 35. Beauchemin. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19.326.

Atlanta - Tampa Bay 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 23. White - 10. Veilleux, 13. St. Louis. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 27:24. Diváci: 11.390.

Montreal - Vancouver 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 6. S. Kosticyn, 19. Lapierre, 50. Plekanec - 9. Samuelsson, 55. Kesler. Střely na branku: 28:47. Diváci: 21.273.

Dallas - Minnesota 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 12. Neal, 33. B. Richards, 40. Modano, 57. Benn - 40. Latendresse, 57. Brunette. Střely na branku: 18:42. Diváci: 16.729.

Colorado - Columbus 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 25. a 41. Yip, 48. a 51. O'Reilly, 19. Quincey - 6. Vermette. Střely na branku: 26:21. Diváci: 11.213.

Nashville - Phoenix 0:1 po sam. náj.
Rozhodující nájezd: Aucoin. Střely na branku: 25:26. Diváci: 14.196.

Los Angeles - NY Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 37. Kopitar, 52. Smyth - 58. Gáborík. Střely na branku: 21:21. Diváci: 18.118.

San Jose - Detroit 2:4 (2:2, 0:0, 0:2) ´
Branky: 7. a 10. J. Thornton - 15. Cleary, 19. Zetterberg, 45. Meech, 49. Eaves. Střely na branku: 34:37. Diváci: 17.562.