Outsider jede! Zlín rozdrtil Karvinou a je novým ligovým lídrem

19:55
ZLÍN/PRAHA - Fotbalisté Zlína potvrdili svou výbornou formu, když v dohrávce 5. kola ePojištění.cz ligy porazili Karvinou 3:0 a díky lepšímu skóre se dostali do čela tabulky před dosud vedoucí Spartu. Ševci, kteří jsou s 11 góly nejlépe střílejícím týmem, tak v této sezoně vyhráli už počtvrté, a nechali tak definitivně zapomenout na jarní část minulého ročníku, v níž ani jednou nevyhráli.

Dame Diop (vlevo) se raduje z jednoho ze svých dvou gólů s Róbertem Matejovem. foto: ČTK

V sestavě Zlína nechyběl kapitán Poznar, u kterého se spekuluje o přestupu do Plzně či Liberce. Hvězdou byl ale jeho spoluhráč z útoku Diop, jenž se postaral hned o dvě branky.

5. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - MFK Karviná 3:0 (1:0)
Branky:
30. a 60. Diop, 77. Holík. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský. ŽK: Diop (Zlín). Diváci: 5223.

Radost domácích vypukla po centru Holíka ve 30. minutě, který v šestnáctce našel volného Diopa, jenž nekompromisně prostřelil brankáře Karviné.

Karviná ve druhé půli sevřela Zlín kolem šestnáctky, ale poté předvedli „Ševci“ smrtící protiútok, který podruhé gólově zakončil Diop. Ten se přitom do hry vrátil po ošetření a kouč Páník jej původně chtěl stáhnout ze hřiště.

V 77. minutě bylo o výsledku rozhodnuto. Jordan prostrčil do úniku míč Holíkovi, který osamocen před Laštůvkou nezaváhal a zvýšil na konečných 3:0. V závěru ještě hrdinu Diopa vystřídal obránce Hubáček, který nastoupil do 300. ligového utkání.