Ostudný debakl na úvod Eura. Házenkáři podlehli Španělsku 15:32

20:00
varaždín - Čeští házenkáři na překvapení nedosáhli a do evropského šampionátu v Chorvatsku vstoupili debaklem 15:32 s favorizovaným Španělskem.

Házenkáři dali Španělsku pouhých 15 gólů. foto: MAFRA - Luděk Ovesný

Házenkářky Francie ve finále MS senzačně porazily obhájkyně titulu z Norska

Reprezentanti ve svém úvodním vystoupení v základní skupině D ve Varaždínu proti obhájcům stříbra nezachytili už začátek a po celý zápas za soupeřem ve všech činnostech zaostávali. V druhé půli dali jen šest branek.

V dalším utkání skupiny změří svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše v pondělí síly s úřadujícími olympijskými vítězi Dány a ve středu nastoupí proti Maďarsku. Do další fáze šampionátu postoupí první tři týmy z každé skupiny.

Reprezentanti chtěli proti Španělsku co nejdéle držet vyrovnaný stav, ale jejich plán vzal rychle za své.

Španělsko - Česko 32:15 (16:9)

Sestava a branky Česka: Mrkva, Galia - Kašpárek 5, Zdráhala 3/2, Hrstka, Horák, Stehlík, Číp, Mubenzem, Kasal a Zeman po 1, Bečvář, Landa, Kotrč, Petrovský, Sviták.
Nejvíce branek Španělska: Rivera 5/4, Entrerríos a Solé po 5. Rozhodčí: Santos, Fonseca (oba Portug.). Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/2. Vyloučení: 2:4.

Češi i vinou tří vyloučení, z toho dvou poměrně přísných, od začátku ztráceli a náskok jednoho z favoritů na medaile narostl po 15 minutách na 8:4.

Český ofenzivní prapor držel Kašpárek, který při svém debutu na velké akci ukázal velké sebevědomí a v první půli zaznamenal pět branek.

Ani to ale outsiderovi nestačilo a Španělé si v klidu vybudovali ještě do přestávky už sedmigólový náskok.

Už před druhým dějstvím tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Favorit i po pauze začal lépe a ve 42. minutě Gurbindo upravil už na dvouciferný rozdíl 22:12.

Trenéři Filip s Kubešem se snažili nabudit tým oddychovým časem, ale Španělé dál navyšovali vedení.

Hra českého celku se totálně rozpadla a favorité si na palubovce dělali, co chtěli. Až Stehlík utnul 14 minut trvající střelecké trápení outsidera, mezitím si obhájci stříbra vypracovali už patnáctigólový náskok, který ještě narostl.