Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Ostudná porážka Jablonce. Fotbalisté Dukly deklasovali Severočechy 6:1

20:00
PRAHA - Fotbalisté Dukly v předehrávce 25. kola první ligy deklasovali Jablonec 6:1 a soupeři vrátili vyřazení z březnového čtvrtfinále domácího poháru. Pražané v nejvyšší soutěži ukončili sérii čtyř utkání bez vítězství a s 29 body se přiblížili jistotě záchrany. Na Julisce se během 13 minut první půle trefili Ondřej Vrzal, Kaspars Gorkšs, Daniel Tetour a Jakub Mareš. Po změně stran snížil Marek Kysela, ale po něm ještě skórovali podruhé Mareš a Bidje Manzia.

Fotbalisté Dukly oslavují branku v síti Jablonce foto: ČTK

Sparťanští zlatokopové: v Evropě si vydělali téměř 200 milionů

V zápase devátého s osmým celkem tabulky si první velkou šanci vypracoval Jablonec. Kysela z rohu hlavou prodloužil na Romeru, jenže bývalý hráč Dukly sám před brankou vypálil nad břevno.

Domácí pak převzali iniciativu, Jablonec výrazně přehrávali a po půlhodině hry otevřeli skóre. Míč z Marešovy standardky se dostal k Vrzalovi a ten se z voleje trefil přesně. Už ve 33. minutě to bylo 2:0, když z rohového kopu hlavičkoval nepokrytý Gorkšs.

Dukla Praha - FK Jablonec 6:1 (4:0)

Branky: 43. a 73. Mareš, 30. Vrzal, 33. Gorkšs, 35. Daniel Tetour, 86. Manzia - 55. Kysela. Rozhodčí: Franěk - Paták, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek - Mihálik, Kysela. Diváci: 1067.

Povedenou pětiminutovku dominantní Dukla korunovala třetí brankou. Vrzalův centr gólman Bárta vyrazil jen k Tetourovi, který neměl problém zakončit do odkryté branky. Krátce před pauzou ještě po nenápadné individuální akci zvýšil Mareš.

Jablonec začal druhý poločas lépe a po deseti minutách snížil. Rada sice po rohu vychytal Tecla, ale na Kyselovu dorážku z bezprostřední blízkosti už nestačil.

Domácí větší drama odmítli. V 73. minutě přidal pátý gól Mareš po akci Hanouska a Tetoura a krátce před koncem dokonal debakl Severočechů akrobatickým kopem Manzia.

Jablonec utrpěl nejvyšší porážku ve vzájemných soubojích a prodloužil venkovní ligovou sérii bez vítězství na devět utkání.