Ostudná blamáž. Češi prohráli i s Ázerbájdžánem 0:2

14:21aktualizováno  16:41
AL AJN/PRAHA - Děs, hrůza, těžko uvěřitelné. Jestli se tak, jak to předvedli fotbalisté na přípravné turnaji, pere o reprezentační dres, má se český fotbal v příští evropské kvalifikaci nač těšit.

Čeští fotbalisté se sklopenými hlavami - ilustrační foto. foto: ČTK

Ze dvou přípravných zápasů proti týmům ze druhé stovky světového žebříčku vydolovali čeští fotbalisté pod trenérem Michalem Bílkem ve Spojených arabských emirátech 0 bodů. Navíc nevstřelili ani jednu branku. Nový realizační tým tak má rozhodně po porážkách od domácího výběru a Ázerbájdžánu o čem přemýšlet.

ČESKÉ TRAPASY

Přehled překvapivých výsledků české fotbalové reprezentace s papírově slabšími soupeři (od roku 1994) - Soupeř, výsledek, rok, místo, typ zápasu:

Ázerbájdžán 0:2

Zní to až neuvěřitelně, ale pokud se v následující kvalifikaci o EURO 2012 potkáme ve skupině s Ázerbajdžánem, půjde český tým do prvního zápasu s tímto soupeřem s pasivní bilancí. Tým, který momentálně okupuje 125. místo žebříčku národních týmu FIFA, totiž senzačně porazil český výběr 2:0. A ne po upachtěném a ubráněném výkonu, právě naopak.

Že jsou Češi v žebříčku o 110 míst výše? Na hřišti v Al Ajnu byste to těžko poznali. Hráči v bílých dresem byli sice v úvodu aktivnější, ale vyjma převahy v držení míče, to k ničemu nevedlo. Největší šanci měli Bílkovi svěřenci ve 35. minutě, tu ale zazdil zpětnou přihrávkou Papadopulos.

Ličkova střela ze dvaceti metrů již Farhada ohrozit nemohla. V té době Bílkovi svěřenci prohrávali 0:1, ve 25. minutě se po přímém kopu trefil parádně hlavou ke vzdálenější tyči Džavadov.

TAKTO SE O REPREZENTAČNÍ DRES NEBOJUJE
Zvýšila se aktivita českého výběru ve druhé půli, ženou se hráči za vyrovnáním a mačkají svého soka před pokutovým územím? Ale kdeže, nic takového k vidění nebylo. Upachtěný a nezáživný fotbal v českém podání tvrdě kontrastoval s rychlými průniky a vtipnými narážečkami Ázerbájdžánců.

Ti měli po hodině hry na kopačkách další dva góly, jen zbrklost v zakončení Džavadova a Ramima zabránila nejhoršímu. Druhý gól v Grigarově síti ale nakonec přece jen přišel. Školácky bráněný roh v českém podání potrestal přesnou hlavičkou Abušov.

Češi si pod novým koučem Michalem Bílkem uřízli pořádnou ostudu. Ano, Bílkovi chyběly největší opory týmu, ale na to se nikdo ptát nebude. Od hráčů jako Rozehnal, Šimůnek, Rajnoch, Necid či Papadopulos se čekalo mnohem více. Soupeř totiž český tým přehrával ve všech směrech - v technice, bojovnosti, nasazení. Takto se o reprezentační dres nebojuje! Zohlední "strašidelné arabské vystoupení" Bílek v další nominaci?