Ostuda. Hokejisté do 18 let prohráli ve čtvrtfinále s USA 0:8

9:00
Hokejové MS hráčů do 18 let v americkém Grand Forks skončilo pro český výběr ve čtvrtfinále debaklem. Obhájcům titulu podlehl vysoko 0:8. Svěřenci trenéra Roberta Reichla udrželi s favoritem celého turnaje krok pouze v první třetině, která skončila bez branek. Nakonec si ale připsali čtvrtou porážku z pěti vystoupeních na turnaji a končí celkově sedmí.

Svěřenci Roberta Reichela neměli proti Američanů sebemenší šanci. foto: MAFRA - Jiří Salik Sláma

Češi si připsali další výhru. V Euro Hockey Tour vyhráli ve Finsku 3:2

V úvodní dvacetiminutovce sice gól nepadl, ale zatímco Kořenář v českém brankovišti se potil, jeho protějšek Oettinger se spíše nudil.

Vysoce favorizovaní Američané, kteří zvládli základní skupinu bez sebemenšího zakolísání s celkovým skóre 30:4, přestříleli český výběr vysoko 13:2.

Ve 13. minutě neuspěl Kantner, na druhé straně vychytal Kořenář Fredericovo zakončení zblízka při přesilovce USA.

Reichlovu výběru se sice podařil alespoň malý dílčí úspěch, neboť soupeř až dosud všechny třetiny na turnaji vyhrál, ale od druhé části dokázal zámořský tým promítnout svou převahu i do skóre.

MS do 18 let - čtvrtfinále:

USA - Česko 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 25. Mittelstadt (Brown), 26. Frederic (Lockwood), 36. Anderson (Bellows, Keller), 41. Keller (Fox, Lindgren), 44. McPhee (Fox, Greenway), 44. Pastujov (Walker, McPhee), 50. Anderson (Keller), 59. Lindgren (Pastujov). Rozhodčí: Hunnius (Něm.), Ingram - Vanoosten (oba Kan.), Goljak (Běl.). Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2381.

Ve 25. minutě uspěl Mittelstadt a 61 vteřin nato zvýšil Frederic. Snížit mohl tečující a vzápětí i dorážející Pavlík, jenže neuspěl. Ve 36. minutě navíc využil přesilovku Anderson a bylo zřejmé, který ze soupeřů půjde dál do bojů o medaile.

Už po 36 odehraných sekundách zvýšil na 4:0 při hře ve čtyřech na obou stranách po parádní kombinaci Keller. Zmar českých mladíků dovršila 44. minuta, v níž inkasovali v rozmezí pouhých 13 vteřin z holí McPheeho a Pastujova.Ve třetí třetině už bylo jen otázkou, kde se zastaví brankostroj s přehledem hrajících Američanů.

Mezi tyče zamířil místo Kořenáře náhradník Groh, ale ani on nezůstal ušetřen. V 50. minutě byl na konci parádní Kellerovy akce v oslabení Anderson a zaznamenal svůj druhý gól v utkání. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou využil ještě přesilovku Lindgren a završil tak lekci, kterou obhájci zlata českému týmu uštědřili.

Češi končí sedmí, o jednu příčku hůře než loni. Američané narazí v semifinále na Finy, druhou dvojici tvoří Kanada a Švédsko.