Ostravský boxerský talent Gorol veze z juniorského ME bronz. Na Rusa už nestačil

14:13
ANTALYA - ANTALYA – Český talent Miroslav Gorol vybojoval na juniorském mistrovství Evropy v turecké Antalyi bronzovou medaili v kategorii do 56 kg. V pátečním semifinále jeho tažení šampionátem zastavil Rus Alexej Kiselev.

Takto slavil Mirek Gorol postup do semifinále juniorského mistrovství Evropy. foto: EUBC Boxing

Už ve středečním čtvrtfinále bylo na ostravském talentu znát, že v posledním kole souboje s Polákem Dominikem Harwankowskim lehce fyzicky tuhne.

V dnešním semifinále se na Gorolově výkonu náročný turnaj podepsal ještě výrazněji. Vstup do zápasu proti Kiselevovi měl vicemistr Evropy v kadetech skvělý, byl rychlejší, přesnější, šikovnější, hezky kombinoval a zároveň byl pozorný v obraně.

Jenže ruský mladík postupně přebíral vládu už na první tříminutovkou a v té druhé byla jeho převaha postupem času stále výraznější. Gorol měl světlé momenty, ukázal několikrát velkou obratnost v defenzivě, na útok už mu ale příliš sil nezbylo.

Stejný scénář se bohužel pro české barvy opakoval také v posledním kole. A bodoví to viděli stejně, byť především chorvatský rozhodčí byl na Gorola až nepřiměřeně přísný. Verdikt 29-28, ke kterému se přiklonil trojlístek z Rakouska, Itálie a Norska dění v ringu odpovídá nejvíce.

Finálové duely se v turecké Antalyi konají v sobotu 28. října.

Pro ostravského mladíka, který už nakoukl do seniorské české extraligy a jen vinou problémům s vahou nezasáhl do nedávného domácího mužského mistrovství republiky, tak jde o druhou mládežnickou evropskou medaili.

Výkony proti všem soupeřům na turnaji navíc jasně dokázal, že pokud je v plné kondici, může se minimálně na starém kontinentu měřit ve své váhové kategorii s kýmkoliv a kohokoliv porazit.

Pro český box vybojoval Gorol na evropském šampionátu v této věkové kategorii od roku 1993 čtvrtou medaili, třetí bronzovou. Českoslovenští junioři pak mezi lety 1974 až 1992 získali dvanáct cenných kovů, včetně tří stříbrným. Zlata se tak i na letošním turnaji země ze srdce Evropy nedočkala.