Smolař Svěrkoš se zase zranil. Ostrava ale vyhrála

18:12
OSTRAVA - Fotbalisté Ostravy porazili v 15. kole první ligy Slovácko 2:1 a opustili poslední místo v tabulce. Pod koučem Martinem Pulpitem vyhráli druhý ze tří zápasů, postaral se o to vítěznou trefou v 82. minutě Vladan Milosavljev. Stínem na vítězství Baníku je ztráta útočníka Václava Svěrkoše, který si pravděpodobně obnovil zranění kolena.

Václav Svěrkoš (vlevo) foto: ČTK

Žádná strhující podívaná na Bazalech nebyla v prvním poločase k vidění. Díky rychlejšímu přechodu do útoku mělo Slovácko v první půli více fotbalových momentů, ale jedinou šanci si vytvořilo po standardní situaci. Míč po rohovém kopu doputoval ve 20. minutě až k nekrytému Kovářovi, který však mířil těsně nad břevno.

Ostrava - Slovácko 2:1

Branky: 70. Majtán, 82. Kraut - 80. Košút. Rozhodčí: Bílek - Peřina, Pochylý. ŽK: Majtán, Svěrkoš, Zawada, Droppa, Kraut, Milosavljev - Trousil, Valenta, Kuzma. Diváci: 5569.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Fantiš, Droppa, Lukeš (86. Vomáčka), Kukec (61. Milosavljev) - Majtán, Svěrkoš (37. Kraut). Trenér: Pulpit.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (80. Lukáš), Daníček, Valenta, Trávník (79. Košút) - Kovář, Kerbr (74. Kuzma). Trenér: Habanec.

Domácím se nedařilo soupeře sevřít ani přitlačit. Gól, který by je přiblížil ke kýženým třem bodům, mohl dát po ojedinělé akci ve 27. minutě Fantiš, po Kukecově přiklepnutí hlavou však nechal přízemní ranou k tyči vyniknout Melichárka.

Nevýraznou Ostravou pak ještě víc otřásl moment ze 35. minuty. Ztichlý stadion prořízl bolestivý výkřik útočníka Svěrkoše, kterého po souboji s Valentou museli z trávníku odnést na nosítkách s poraněným kolenem a podezřením na opětovné přetržení zkříženého vazu.

I bez svého nejlepšího střelce Doška měla ofenziva Slovácka v úvodu druhé půle znovu lehce navrch. Větší šance se však nabízely domácím, Kraut však po brejku do otevřené obrany v 54. minutě v dobré pozici nepřihrál ani nevystřelil.

Baník zvedl hlavu až po hodině. Během chvilkového tlaku stihl Kaprálik hlavou trefit břevno, pak se po zblokované střele Krauta dostal míč k Majtánovi, který ho v 70. minutě uklidil do odkryté branky.

Jestli 60 minut byla nuda, závěr stál za to. Hosté rozpoutali poslední nápor. Valenta střelou bez přípravy ke štěstí Ostravy mířil přímo doprostřed branky, ale v 80. minutě si střídající Košút naběhl na rohový kop a po pár sekundách na hřišti hlavou vyrovnal.

Už o dvě minuty později ale Baník znovu vedl. Milosavljev krásně zatočil trestný kop z 22 metrů přes zeď k levé tyči. Slovácko tlačilo, Kovář o centimetry přestřelil, ale vyrovnat se už hostům nepovedlo ani z několika skrumáží.