Oslabený Manchester porazil Bolton, Arsenal pouze remizoval

19:09aktualizováno  20:35
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize díky brance střídajícího Dimitara Berbatova z 88. minuty Bolton 1:0, přestože dohrávali zápas bez vyloučeného obránce Johnnyho Evanse, a vedou tabulku už o pět bodů. Druhý Arsenal totiž jen remizoval na půdě nováčka West Bromwiche 2:2, má však jeden zápas k dobru.

W.B.A. - Arsenal (Mulumbu a Wilshere). foto: Reuters

Nejlepší střelec soutěže Berbatov před svým jubilejním dvacátým gólem v sezoně využil chybu finského brankáře Jussiho Jääskeläinena, který vyrazil Naniho ránu jen před volného bulharského útočníka. Poslední čtvrthodinu "Rudí ďáblové" dohrávali bez severoirského stopera Evanse, vyloučeného za ostrý skluz na boltonského záložníka Stuarta Holdena.

Disciplinárně potrestaný domácí trenér Alex Ferguson mohl na situaci reagovat jen telefonátem z tribuny Old Traffordu. I bez jeho přítomnosti na lavičce Manchester utkání zvládl, zatímco Bolton prohrál poosmé za sebou. United protáhli svou domácí vítěznou sérii na jedenáct zápasů. Ani v jednom z 23 ligových a pohárových utkání v této sezoně před svými diváky neprohráli.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo

Tottenham - West Ham United 0:0, Aston Villa - Wolverhampton 0:1 (38. Jarvis), Blackburn - Blackpool 2:2 (49. Samba, 90.+3 Hoilett - 25. z pen. a 29. Adam), Manchester United - Bolton 1:0 (88. Berbatov), Stoke - Newcastle 4:0 (28. Walters, 46. Pennant, 49. Higginbotham, 90.+2 Fuller), West Bromwich - Arsenal 2:2 (3. Reid, 58. Odemwingie - 70. Aršavin, 78. Van Persie), Wigan - Birmingham 2:1 (25. Cleverley, 90.+2 Figueroa - 6. Ridgewell), Everton - Fulham 2:1 (36. Coleman, 49. Saha - 62. Dempsey).

Arsenal nečekaně podlehl West Bromwichi v zářijovém domácím utkání a blízko prohře byl i dnes. Domácí poslal do vedení už ve třetí minutě Steven Reid a náskok zdvojnásobil v 58. minutě nejlepší střelec týmu Peter Odemwingie desátým gólem v sezoně. Nigerijský útočník skóroval po chybě španělského brankáře Manuela Almunii, kterého už z lavičky jistil vracející se německý veterán Jens Lehmann.

V závěru však hosté předvedli povedený comeback. Dvacet minut před koncem snížil Andrej Aršavin a za osm minut vyrovnal Robin van Persie. Londýnské mužstvo bez Tomáše Rosického, který zůstal na lavičce, nevyhrálo mimo svůj stadion už v šestém utkání po sobě. Domácí inkasovali v posledních 28 utkáních Premier League, čímž vytvořili negativní rekord soutěže.

Tottenham remizoval v londýnském derby s West Hamem 0:0 a přišel o možnost se alespoň dočasně bodově dotáhnout na čtvrtou Chelsea. Čtvrtfinalistovi Ligy mistrů hrozí, že si v příští sezoně prestižní soutěž nezahraje. Domácí nedokázali v Premier League naplno bodovat potřetí za sebou, ve dvou posledních soutěžních utkáních uhráli na svém stadionu White Hart Lane pouze bezbrankovou remízu.

Zachraňující se hosty, v jejichž nominaci znovu chyběli záložník Radoslav Kováč a náhradní brankář Marek Štěch, třikrát zachránila branková konstrukce. V neúplné tabulce se díky cennému bodu posunuli na patnáctou pozici. West Ham nezvítězil na hřišti Tottenhamu od dubna 1999, kdy byl na jeho lavičce současný trenér "Kohoutů" Harry Redknapp.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...