Opava a Zlín vyhrály v poháru na hřišti druholigových soupeřů, Slovácko veze postup z třetiligového Benešova

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

PRAHA - Fotbalisté Slovácka ve 3. kole domácího poháru zvítězili na hřišti třetiligového Benešova 3:1. Do osmifinále MOL Cupu postoupil i poslední tým nejvyšší soutěže Opava po výhře 1:0 v Sokolově. Pozici favorita potvrdil také Zlín, který venku zdolal dalšího druholigového soupeře Varnsdorf 2:1.
  18:45aktualizováno  20:07

Posila z Liverpoolu míří do Mladé Boleslavi. Na hostování přišel 19letý kolumbijský obránce

Slovácko v Benešově nezačalo dobře a od 35. minuty prohrávalo po trefě Engelmanna. Ještě před pauzou vyrovnal Petržela, jenž krátce před inkasovanou brankou vystřídal Vasiljeva.

Druhý poločas už patřil mužstvu z Uherského Hradiště.

V 53. minutě otočil skóre Kalabiška, kapitán hostů Daníček pak sice z penalty nepřekonal brankáře Tetoura, ale v 74. minutě přece jen přidal pojistku Slovácka vlastním gólem Vosáhlo.

Opava vyhrála i bez několika opor

Opavští nastoupili na hřišti Sokolova bez opor Schaffartzika, Zavadila a kapitána Žídka, které trenér Kopecký šetřil, a chybělo i několik zraněných hráčů.

Vyrovnaný duel rozhodl v 56. minutě osmnáctiletý záložník Ščudla, který hlavou zužitkoval Mondekův centr. Domácí mohli srovnat v nastavení, ale Červenka ve velké šanci minul branku.

Zlín vyhrál ve Varnsdorfu gólem ze 73. minuty

Zlín poslal do vedení v 17. minutě Fantiš, ale poslední celek druholigové tabulky hned za dvě minuty odpověděl gólem Bredy.

Další domácí branka neplatila pro ofsajd a v závěru první půle „Ševce“ podržel brankář Rakovan. Zlínu zařídil postup v 73. minutě náhradník Poznar přesnou hlavičkou.

Dalších osm utkání 3. kola poháru se uskuteční ve středu, kdy do soutěže vstoupí i tři nejlepší mužstva minulého prvoligového ročníku.

Obhájce trofeje Slavia hraje na Žižkově s Vyšehradem, Plzeň se představí v Hlučíně a Spartu čeká zápas v Jihlavě.