ONLINE: Sluková s Hermannovou nestačily na Brazilky, Rosol se Štěpánkem končí

12:00aktualizováno  21:42
RIO DE JANEIRO/PRAHA - První čeští reprezentanti mají za sebou vstup do olympijských her v Riu. Do druhého kole postupují tenistky Barbora Strýcová, která porazila Belgičanku Wickmayerovou 7:6 a 6:1, a Lucie Šafářová, která udolala Italku Karin Knappovou 4:6, 6:1 a 6:1. Naopak Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem končí už v 1. kole čtyřhry, když podlehli Španělům Robertu Bautistovi a Davidu Ferrerovi 1:6 a 4:6. Beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou podlehly favoritkám z Brazílie Barbaře a Agátě 1:2 na sety.

Cyklisté v silničním závodě na hrách v Riu. foto: ČTK/APReuters

Střílí teprve čtyři roky. První zlato her získala devatenáctiletá Američanka

Už odpoledne veslař Ondřej Synek suverénně vyhrál rozjížďku a postoupil do čtvrtfinále, obhájkyně zlata mezi skifařkami Miroslava Topinková Knapková jde dál ze druhé příčky.

V dalších bojích ve veslařském kanálu postoupila dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic ze třetího místa do semifinále, naopak dvojskif L. Antošová, Fleissnerová musí do nedělních oprav, stejně jako čtyřka bez kormidelníka Ondřej s Janem Vetešníkem, Jiří Kopáč a Miroslav Vraštil.

V první kole čekala snadná práce i na judistu Pavla Petřikova, v osmifinále ale narazil a obsadil dělené 9. místo.

Prsty Markéty Slukové.
Barbora Hermannová.

V kvalifikaci se vzduchovou puškou se nevedlo střelkyním Bruns a Mazurové. Z jejich disciplíny vzešla první vítězka v Riu. Stala se jí devatenáctiletá Američanka Virginia Thrasherová.

Se svým výkonem nemohou být spokojení ani čeští plavci. Nikdo ze čtveřice Janeček, Svěcená, Micka a Závadová nepostoupil ze svých rozplaveb.

Novým olympijským vítězem mezi cyklisty se stal Greg van Avermaet, nejlepší z Čechů byl nakonec v cíli 58. Petr Vakoč. Nikdo další z trojice Leopold König, Jan Bárta a Zdeněk Štybar do cíle nedojel.

Úvodní ostrý soutěžní den povolal do boje i 32 českých reprezentantů. Celkem se v sobotu rozdělí dvanáct medailových sad.

Vývoj všech soutěží bude mapovat on-line reportáž. A přiblížíme vám i dění v dalších olympijských soutěžích, vždyť svět se dnes těší například na basketbalový souboj USA - Čína.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...