16. srpna 2016 12:58, aktualizováno  15:55 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

ONLINE: První české stříbro z Ria získal kajakář Dostál, kanoista Fuksa šestý

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kajakář Josef Dostál. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kajakář Josef Dostál. | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO/PRAHA Česká republika získala v Riu další medaili, tentokrát ze stříbra! Zasloužil se o ni kajakář Josef Dostál ve finále kategorie K1, kde český obr nestačil pouze na Španěla Walze. Další adept na medaili kanoista Martin Fuksa ve finále kategorie C1 skončil až šestý. O cenný kov se ve večerním atletickém programu popere výškař Jaroslav Bába, kvalifikace čeká na obhájkyni oštěpařského zlata Barboru Špotákovou. Dění v Riu sledujte v naší online reportáži.

Martin Fuksa, dvojnásobný stříbrný medailista z mistrovství světa v kategorii C1, měl na kilometrové trati v pondělní rozjížďce technické problémy, když se mu utrhl smirkový papír v lodi, do boje o medaili ale přesto postoupil díky suverénně ovládnutému semifinále.

Ve finále se mu nedařilo a od začátku byl na zadních pozicích. Nakonec projel cílem jako šestý a na úspěchy současného šéfa olympijského týmu Martina Doktora z Atlanty 1996 nenavázal.

Také kajakář Josef Dostál v kategorii K1 nepronikl rovnou do finále a musel o čtyři postupová místa bojovat v semifinále.

Ve finále však předvedl vyrovnaný výkon a dojel si pro stříbrnou medaili - jedinou, která české výpravě v Riu ještě chyběla! Více o Dostálově životním úspěchu si přečtěte ZDE.

Z české atletické výpravy se dnes představí tyčkařky Ptáčníková a Maláčková, rozběh čeká i půlkaře Jiřího Holušu. Na nečekaný bronzový úspěch z Athén v roce 2004 se pokusí navázat výškař Jaroslav Bába, jeho finále je na programu okolo 1:30 v noci našeho času. Bába už předem avizoval, že jde o jeho poslední olympijský závod.

Josef Dostál po semifinálové jízdě.
Kanoista Martin Fuksa.

Úterý je dnem, kdy bude poprvé v Riu házet oštěpem Barbora Špotáková. Kvalifikaci obhájkyně titulů z Londýna i Pekingu můžete sledovat okolo 1:35.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse