18:31
Děkujeme za sledování online reportáže. Kompletní informace z tohoto zápasu najdete ZDE.
60.
Důležité
Úvodní utkání skupiny A končí! Finsko vítězí nad Kanadou 3:1 především díky dvěma zásahům Kaapa Kakka. Ve druhém utkání se povedlo Norsku proti Rusku snížit na konečných 2:5
60.
Důležité
Svůj povedený výkon korunuje Kaapo Kakko druhým zásahem! Puk dovezl do prázdné branky a užil si jednoduché zakončení, Finsko vede 3:0.
59.
Finsko
Jonathan Marchessault se individuální akcí dostal do zakončení. Jeho střelu švihem ale skvělým zákrokem vychytal Lankinen! Mezitím Matt Murray odjel na lavičku a Kanaďanů je šest.
58.
Finsko
Finská přesilovka je plná střel od modré čáry. Matt Murray ovšem jistými zákroky drží naděje Kanady.
57.
Finsko

Záchranný zákrok Darnell Nurse posílá kanadského obránce na dvě minuty za podražení.

• Darnell Nurse a  Eetu Luostarinen v souboji o puk na MS na Slovensku

Darnell Nurse a Eetu Luostarinen v souboji o puk na MS na Slovensku / Autor: ČTK

56.
Finsko
Kaapo Kakko nenápadně nahodil puk před Murrayho, jenž pouze vyrazil před sebe. O dorážku se pokoušel Harri Pesonen, jehož ale odstavili podráždění obránci Kanady.
55.
Důležité
Další závar Finů. Tvrdou ranou se od modré čáry prezentoval Niko Mikkola, Murray jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde číhal Jere Sallinen. Jeho nebezpečnou dorážku však dokázal Murray zkrotit do lapačky.
53.
Důležité
Nenápadná střela Kyla Turrise zpoza finského hráče škrtla lapačku Lankinena. Ten zůstal v přirozeném postavení a na střelu nereagoval.
51.
Finsko
Do slibné pozice se mezi kruhy dostával Niko Ojamaki. Svoji střelu však trestuhodně promáchl.
50.
Finsko
Hra se teď v poslední době odehrává především ve středním pásmu. Oba týmy limituje nepřesná rozehrávka.
48.
Důležité
Rusové vedou nad Norskem již 5:0. Svižnou střelou se prosadil Nikita Gusev.
46.
Kanada
Zatím nejaktivnější hráč Kanady Jonathan Marchessault si po výměně s Markem Stonem převzal puk a střelou zápěstím hledal místo mezi betony Lankinena, finský brankář však stihl zaklapnout betony a puk vytěsnil za branku.
44.
Důležité
Pouze sedm sekund stačilo Finsku na využití! Po střele Rajaly od modré čáry se k puku dostal Arttu Ilomaki a zvýšil náskok Finska na 2:1!
43.
Důležité
První přesilovka Finska. Damon Severson dostává dvě minuty za krosček.
42.
Kanada
Kanada je vyloučena do středního pásma. Anthony Mantha přehnal svůj důraz na hranici brankoviště.
41.
Kanada
Začíná třetí třetina, po krátce chvíli se přerušuje v obranném pásmu Finska.
17:35
Důležité
Kanada byla v této třetině aktivnější a zásluhou důrazné hry vede na střely 15:14. Ve druhém utkání využívají Rusové přesilovky (konkrétně 3) a vedou nad Norskem 4:0
40.
Finsko
Finové na závěr třetiny doslova uvařili druhou kanadskou formaci, kterou na ledě drželi celou minutu. K nebezpečnému zakončení se dostali Petteri Lindbohm s Rajalou, jejich střely ale vychytal jistý Murray.
38.
Důležité
Kaapo Kakko měl na hokejce druhou branku! Puk se k němu dostal v mezikruží, kde tvrdou ranou do protipohybu nadělal velké problémy Murraymu, ten puk nakonec vyrazil helmou.

Nepřehlédněte

Branky: 7. Kakko (Manninen, Ilomaki), 43 Ilomaki PP (Rajala, Lehtonen), 60. Kakko - 9. Marchessault PP (Stone, Theodore)
Finsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Luostarinen, Kiviranta – Anttila, Lammikko, Sallinen.
Kanada: M. Murray (Hart) – Chabot, Montour, Nurse, Severson, Theodore, Stecher, Fabbro – Marchessault, D. Strome, Mark Stone – Henrique, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris, Mantha – Bertuzzi, Cirelli, Joseph.
Rozhodčí: Björk, Hribik – Oliver, Ondráček.