ONLINE: Šestou medaili pro Česko získali Hradecká a Štěpánek. Murray obhájil

15:21aktualizováno  15. srpna 2:07
RIO DE JANEIRO/PRAHA - Bronzový víkend pokračuje! Po sobotních úspěších Ondřeje Synka, Petry Kvitové a Lucie Šafářové s Barborou Strýcovou získali v neděli medaili tohoto kovu i tenisté Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou. V souboji poražených semifinalistů mixu porazili indický pár Rohan Boppana, Sania Mirzaová 6:1 a 7:5. Vrcholem dnešního programu - a možná i celých her - bude finále sprintu na 100 metrů mužů. Dění v Riu sledujte v naší online reportáži.

Radost Lucie Hradecké a Radka Štěpánka. foto: Reuters

Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou v sobotním semifinále prohráli s americkou dvojicí Jack Sock, Bethanie Matteková-Sandsová 4:6 a 6:7 a v cestě za bronzem se jim postavil čtvrtý nasazený indický pár Sania Mirzaová a Rohan Bopanna z Indie. O tom, jak si s ním Štěpánek s Hradeckou poradili, si přečtěte zde.

Ve finále mužského pavouka nakonec dokázal zdolat Brit Andy Murray 3:1 na sety Argentince Juanem Martína del Potra a po výsledku 7:5, 4:6, 6:2 a 7:5 obhájil olympijské zlato z Londýna..

Eva Vrabcová-Nývltová obsadila solidní 26. pozici v maratonu, časem 2:33:51 zaostala za svým osobním maximem o tři minuty a 41 sekund. První maratonské zlato pro Keňu získala Jemima Sumgongová.

Filip Nepejchal obsadil v olympijské střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran 21. místo a do finále neproklouzl.

Čtvrtá účast pod pěti kruhy dnes čeká výškaře Jaroslava Bábu. Z Athén si Bába přivezl bronz, naopak v Londýně neprošel kvalifikací. Předkolo soutěže v synchronizovaném plavání mají za sebou Soňa Bernardová a Alžběta Dufková, s výkonem 80,533 bodu obsadily šestnácté místo.

Momentka ze zápasu o bronz.
Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou právě porazili indický pár Boppana, Mirzaová.

Vrcholem dne a pro mnohé i celých her bylo finále sprintu na 100 metrů mužů. V něm usiloval o sedmé olympijské zlato a třetí triumf na stovce v řadě fenomenální Jamajčan Usain Bolt. A díky výkon 9,81 sekundy se mu toto povedlo, když Američana Justina Gatlina porazil o osm setin vteřiny - více zde!

Olympiáda přináší i kontroverze. Němec Christoph Harting, vítěz soutěže diskařů, si při hymně pískal a dělal grimasy, za což sklidil kritiku reprezentačních kolegů i činovníků. A britský cyklista Bradley Wiggins zase ztratil svou zlatou medaili.