komentátor: Bohuslav Stehno   |   Začátek utkání: 19.12.20 v 13:30

Lenc má ještě šanci, ale utkání už se spíš dohrává.
Mamin se zase prosmýkl k šanci, Will kryje střelu.
Národní tým se ještě nevzdává. Bojuje ze všech sil, jenže ruské mužstvo dnes hraje poctivě.
57:36
Mamin (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Rusko - Česko 4:1

Čechům se nepodařilo udržet puk v útočné třetině, puk přeskočil Mašínovu hůl a Mamin jel vstříc prázdné brance.
56:32
Česká lavička si bere oddechový čas, Martin Straka kreslí schéma na delší hru bez brankáře.
56:30
Gazda se na druhé straně pokouší překonat Samonova. Ten si s jeho střelou v klidu poradil.
56:10
Radil, Kaše a Nestrašil se pokoušejí zahájit nápor, ale ruští beci je drží daleko od branky.
55:05
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Zernov (Rusko) neproměnil
Zernov se rozjel od mantinelu, míchal pukem, ale Will jeho kličky vystihl.
55:00
Lakatoš fauloval unikajícího Zernova a bude to trestné střílení.
54:53
Český tým se snaží, bojuje, ale zatím nenachází cestu k překonání dobře hrající ruské obrany.
53:23
Samonov špatně rozehrál, jeden z našich hráčů přihrál před branku, ale následná střela nepřekonala ruskou hradbu.
52:38
Naše čtvrtá formace zkoušela motat Rusy v jejich třetině. Puk nakonec končí ve středním pásmu.
51:51
Teď národní tým pěkně zakombinoval. Radil poslal puk na rozjetého Lence. Trefil však jen Samonova.
49:30
Jsme znovu v pěti, ale tentokrát jsme měli hodně štěstí.
49:30
Ožiganov poslal puk do jízdy Kuzmenkovi, ten hledal ještě Tolčinského. Ten však netrefil kotouč.
48:46
Sipačov od mantinelu nahazoval před branku, kotouč končí jen o kousek mimo.
47:45
Vyloučen hráč Košťálek (Česko), 2 min. za hákování
Našim obráncům unikl Sošnikov. V poslední chvíli mu nedovolně zabránil v zakončení Košťálek.
47:25
Košťálek neměl komu nahrát, nahodil puk na Samonova. Kotouč mu vypadl, ale Lenc ho do odkryté brány neposlal.
47:08
Will se teď výborně přesunul proti ruské ráně. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
46:57
Šipačovova formace nepřevedla v druhé polovině přesilovky nic, český tým je kompletní.
46:00
Rusové mají v přesilovce výborný pohyb, zatím je naši hráči drží na distanc.
44:56
Vyloučen hráč Jašek (Česko), 2 min. za držení hole
Jašek se zavěsil na Morozova a jdeme znovu do čtyř.
44:38
Jan Mandát se objevuje po boku Radana Lence. A teď dobře vystřelil. Po jeho střele byl zmatek před brankou.
43:21
Rusové nás k ničemu nepustili. Na konci početní výhody vystřelil Lenc, Samonov má puk v lapačce.
41:16
Vyloučen hráč Judin (Rusko), 2 min. za sekání
Budeme hrát přesilovku po faulu Judina.
40:50
Mamin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Čibisov a Marčenko
Stav zápasu Rusko - Česko 3:1

Čibisov poslepu zadavkou nahrál od zadního mantinelu na Mamina a ten skóruje.
40:05
Lukáš Sedlák byl na úvodním buly třetí části v centru první formaci. Trenéři se snaží probudit střelce Dmitrije Jaškina.
40:00
Začala třetí třetina.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:55
Ještě jedna střela od modré čáry, Will s přehledem zakročil lapačkou.
39:46
Domácí hráči hrají na konci třetiny výborně. Will přerušuje jejich snažení, Čibisov se snaží ještě vyšťourat puk pod jeho rukavicí.
39:11
Mamin předal na Karnauchova, Will jeho pokus vyrazil mimo tyče.
39:00
Konečně si můžeme oddechnout. Vhazuje se před Willem.
38:30
Tlak má teď neproduktivnější ruská řada s Sošnikovem. Kombinují a nepouštějí nás ke střídání unavené pětky.
37:52
Dlouhé vteřiny jsme teď dusili domácí v jejich pásmu. Zernov nakonec vyváží kotouč z pásma a osvobozuje Rusy.
36:40
Šipačov se na levém kruhu rychle zorientoval a vyzkoušel Willovu pozornost.
36:25
Mašín kličkoval ruským pásmem, znovu mu těsně před finále beci vzali puk.
35:40
Naši hráči se perou o každý puk. Jašek nahazoval před branku, Nestrašil ještě zkoušel dorážet.
34:04
Znovu výborné střídání. Lenc zabojoval o puk, Radil se vydal do útoku a zkusil vystřelit mezi betony.
32:59
Sedlák v přečíslení dva na jednoho pěknou žabkou poslal kotouč Jaškinovi, ten jej o kousek minul.
32:24
Po skvělém napadání Kodýtka se Zdráhalem si našel kotouč David Šťastný a švižnou střelou prověřil lapačku Samonova.
31:25
Rozjetý Košťálek se vřítil do pásma, po zákroku ruských zadáků však nestihl bekhendem zakončit.
30:45
Nejhorší máme za sebou, Češi jsou zase v pěti na ledě.
29:50
Voronkov dostal při hře 4 na 3 puk před Willa, udělal kličku, ale těsně minul levou tyč české klece.
28:45
Vyloučen hráč Šustr (Česko), 2 min. za hákování
Šustr zahákoval Marčenka před naší bránou a přidá se k Lencovi na trestné lavici.
27:55
Vyloučen hráč Lenc (Česko), 2 min. za nafilmovaný pád
Rozhodčí však vylučují i českého útočníci za nafilmovaný pád.
27:55
Vyloučen hráč Karnauchov (Rusko), 2 min. za sekání
Karnauchov u mantinelu sekl Lence a půjde si odpočinout.
27:15
Za naší brankou byl volný kotouč, který sebral Zernov. Willa naštěstí obtočkou u tyče nezaskočil.
26:20
Šťastný se pokusil nasadit kličku ruskému obránci, což se nepovedlo a odjíždí střídat.
25:30
Teď jsme měli velké štěstí. Úplně volný Šipačov dostal na kruzích puk, jeho střela mířila přímo nad Willovo rameno. Jeho ruský spoluhráč však posunul branku.
25:02
Gazda střílel od modré čáry, Rousek se natahoval po teči, ale Samonov vyráží.
24:05
Kouč Filip Pešán změnil i složení prvního útoku. S Jaškinem teď hraje i Radil, oba teď svedli souboje v rozích, po nichž jsme málem měli velkou šanci.
23:07
Čeští trenéři zkoušejí vedle zadáka Ondřeje Vitáska debutanta Daniela Gazdu ze Zlína.
22:37
Oproti první třetině jsme dokázali vyrovnat hru, Rusové už nejsou tak dominantní.
21:50
Konečně se Čechům podařilo zavřít Rusy v jejich třetině. Gól jsme však nevstřelili a domácí jsou kompletní.
21:10
Pokračuje česká přesilovka a v ní měl velkou šanci Jaškin.
20:00
Začala druhá třetina.
20:00
Skončila první třetina.
19:59
Košťálek po buly ukázal svou dělovou ránu, Samonovovi clonil ještě Radil, ale přesto ruský gólman zakročil.
19:47
Vyloučen hráč Antipin (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Antipin už sedí na lavici po faulu na Sedláka, kterého stáhl před brankou.
19:47
Sedlák se protáhl od mantinelu, krásně si pokryl puk a jel faul Antipina zastavil jeho akci.
18:25
Rousek si vybojoval v oslabení volný puk, ale střílí vedle. Potom získal kotouč pro Kodýtka, který také nedává gól.
17:06
Vyloučen hráč Knot (Česko), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
To byl nešťastný zákrok. Debutují bek Knot za brankou trefil do hlavy Voronkova hokejkou a je z toho vyšší i osobní trest.
16:42
Rusové nás zamkli v pásmu, Mamin kouzlí s pukem, ale obránci ho vytěsnili k mantinelu a ven z naší třetiny.
15:15
Sedlák (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lenc a Sklenička
Stav zápasu Rusko - Česko 2:1

To je krásný gól! Uzdravený útočník Lukáš Seldák vyrazil z našeho pásma do útoku a nádhernou ranou přes beka přesně trefil levý horní roh branky.
14:01
První útok Rusů hraje skvěle a Will má spoustu práce. Čibisov nejprve vybídl k zakončení obránce Ožiganova. Potom pálil Kuzmenko.
13:22
Po vhazování v obranném pásmu se domácí pokouší znovu rychle dostat k české brance, ale jejich snaha končí zakázaným uvolněním.
12:45
Domácí mužstvo má výborný nástup, teď hráči vystihli českou rozehrávku a znovu nám zatápějí.
11:28
Voronkov málem přidal třetí gól. Ruský forvard znovu schoval svou střelu za obránce a Will se štěstím skryl puk pod sebe.
10:04
Vyloučen hráč Sedlák (Česko), 2 min. za sekání
Sedlák při napadání seknul jednoho z Rusů a je na trestné lavici.
9:44
Kuzmenko (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Morozov
Stav zápasu Rusko - Česko 2:0

Rusové znovu udeřili po vhazování. Kuzmenko získal puk, zamíchal pukem a opět vystřelil před shluk hráčů na lapačku.
8:10
Snažíme se překvapit Rusy po křídlech. Zdráhal volil kličku do středu, jeho pokus je zblokovaný a končí v ochranné síti.
7:20
Češi se hned po inkasovaném gólu zkouší prosadit, Lenc se ovšem ke střele nedostal.
6:55
Burdasov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Samorukov a Ožiganov
Stav zápasu Rusko - Česko 1:0

Burdasov si po buly povyjel na kruhy, vystřelil a Will na zacloněnou ránu neviděl.
6:44
Za modrou čárou se výborně uvolnil Morozov a vypálil na Willa. Ten s klidem chytá a připisuje si první zákrok.
5:50
Rusové poprvé zahrozili, čeští obránci však jejich pokus výborně zablokovali.
4:30
První formace s Nestrašilem se pokusila překvapit Rusy, ale ani z této akce nic není.
3:10
Oba týmy si drží střední pásmo, proto je to zatím spíše boj.
2:35
Rusové našim hráčům nic nepovolili a oba týmy jsou zase v pěti.
0:47
Vyloučen hráč Judin (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Judin si přidržel u mantinelu protihráče a Češi jdou hned do přesilovky.
0:00
Utkání začalo.
Ve čtvrtek debutovali v českém dresu útočníci Dominik Lakatoš s Lukášem Jaškem. Oba vstřelili své první reprezentační branky.
Hezké odpoledne, český národní tým dnes vstupuje do svého druhé klání na Channel One Cupu. V úvodním duelu turnaje prohál s hokejisty Finska 3:4.