obnovit

Online přenos

komentátor: Michal Miškovský   |   Začátek utkání: 07.05.16 v 19:15

Zobraz jen:
On-line reportáž končí. Portál iDNES.cz ale určitě neopouštějte, brzy vám přineseme ohlasy českých hokejistů z místa od našich reportérů. Pěkný večer.
Nejlepšími hráči vyhlášení Edgars Masalskis a Tomáš Plekanec.
Ale ani Lotyši nemusí být zklamaní. Bodovali se Švédskem i dnes s Českem.
Češi se na modré smějí, odvrátili propadák, v poslední minutě základní hrací doby vyrovnali a druhý bod získali v nájezdech.
Konec utkání.
0:1
Bukarts (Lotyšsko) nájezd neproměnil
Zlínskému pravákovi sjel puk z hokejky. Češi mají druhý bod, vyhráli nájezdy a celý zápas 4:3.
0:1
Koukal (Česko) nájezd neproměnil
Koukal mohl rozhodnout, najížděl zprava a trefil tyč.
0:1
Daugavinš (Lotyšsko) nájezd neproměnil
Jel extrémně pomalu, také už měl Francouze položeného, ale nezasunul puk do odkryté části brány.
0:1
Kovář (Česko) nájezd neproměnil
Kovář si položil Masalskise, ale po forhendové kličce nedokázal zvednout puk nad beton.
0:1
Abols (Lotyšsko) nájezd neproměnil
Zákrok Francouze lapačkou.
0:1
Kašpar (Česko) nájezd proměnil (1 gól v sezóně)
Tradiční finta Kašpara: trefa mezi betony.
Začaly samostatné nájezdy.
Zápas Lotyšsko - Česko rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Skončilo prodloužení.
64:43
Nepřehledná situace kolem modré čáry. Píská se český ofsajd.
63:58
Lotyši si vzali oddechový čas, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
63:33
Plekanec měl volný prostor na levém křídle, ale minul bližší tyč.
63:02
Francouz rozehrál po lehkém nahození Džerinše.
62:44
Ve čtyřech proti čtyřem má hra rychlý spád, téměř se nepřerušuje.
Ale zdá se, že lotyšský brankář bude pokračovat.
61:15
Po střele Řepíka téměř z nulového úhlu je Masalskis ošetřován.
61:05
Řepík napřáhl na pravém kruhu, ale trefil jen vnější oblouk brány Masalskise.
60:30
Jordán pálil od modré, ale trefil Plekancovy brusle.
60:00
Začalo prodloužení.
Třetí třetina měla bláznivý závěr: nejdřív Redlihs gólem na 3:2 přiblížil Lotyše k senzační výhře, ale na začátku poslední minuty základní hrací doby ještě Řepík dokázal vyrovnat a poslal zápas do prodloužení.
60:00
Skončila třetí třetina.
59:42
Vhazuje se v útočném pásmu českého týmu.
59:33
Čas na poslední útok v základní hrací době, Češi začínají z vlastní třetiny.
59:01
Řepík (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Jeřábek a Kovář
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 3:3

Češi dokázali vyrovnat! Jeřábek trochu v nouzi nahazoval skákající puk na bránu a Řepík ho ve vzduchu tečoval za Masalskise.
58:30
Vůjtkův tým začíná z vlastní třetiny. Francouz zatím zůstává v brance.
58:13
Češi musí spěchat, aby zachránili v tomto utkání aspoň bod.
57:41
Redlihs (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Džerinš a Bukarts
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 3:2

Šok! Lotyšsko dokonává obrat z 0:2 na 3:2. Redlihs zůstal volný mezi kruhy, sjel si blíž před bránu, dostal přihrávku a pohotově vypálil k tyči za přesouvajícího se Francouze.
56:13
Kovář sprintoval do útočného pásma, kde bylo hodně prostoru, ale stahovačka přes obránce se mu nepovedla. Puk nechal za sebou.
55:00
Zakázané uvolnění lotyšské reprezentace.
54:54
Jarůšek byl hodně houževnatý, až vyvrátil bránu. Vhazování ve střední třetině.
54:13
Další zákrok Francouze, doklouzal k němu kotouč po vhazování.
54:03
Redlihs po odpískání seknul Francouze a lotyšský útočník se hned zvednutou rukou omlouval. Přesně kolem něj bylo těsno. Kempný mu vysvětoval, že toto se nedělá.
53:24
Meija vytečoval kotouč mimo ledovou plochu. Lotyši se po vyrovnávacím gólu převážně brání.
52:45
Nebezpečí v českém obranném pásmu: z hranice levého kruhu tvrdě pálil Siksna.
52:03
Lotyši byli pod obrovským tlakem, nechali se zamknout ve vlastním pásmu a jen stínovali český pohyb. Po odrazu puku od zadního mantinelu však přerušil hru brankář Masalskis.
51:27
Jarůškova sražená rána od modré letěla do rohu pásma.
50:12
Abols se natahoval do další šance, ale mezi kruhy narazil na český dvojblok.
49:23
Kovář tečoval puk ve středním pásmu mimo ledovou plochu.
48:20
Girgensons (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Abols a Daugavinš
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 2:2

I Lotyšsko se dočkalo přesilovkového gólu, faul Kašpara potrestalo po po 27 vteřinách. Nejdřív střílel Abols z pravého kruhu, brankář Francouz puk vyrazil betonem a Girgensons pohotově dorážel.
47:53
Vyloučen hráč Kašpar (Česko), 2 min. za hrubost
47:33
Kašpar viděl na vzdálenější tyči Kousala, ale ten nedokázal usměrnit puk do odkryté brány.
47:00
Při posledních střídáních se hrálo hodně houževnatě, střelecké příležitosti měly oba týmy. Ale skóre zůstává 1:2.
46:31
Pastrňák zkoušel překvapit lotyšského brankáře téměř z nulového úhlu, ale netrefil puk ideálně.
45:55
Masalskis efektně máchl lapačkou proti střele Jarůška.
45:12
Daugavinš ve středním pásmu udržel na zádech Kousala, ale následně přes Jeřábka se nedostal.
44:41
Češi se lehce zbavili puku a rozehrávají Lotyši, kteří cítí šanci.
43:35
Pastrňák se natlačil před lotyšskou obranu, ale už si nedokázal stáhnout puk tak, aby ho mohl zasunout do odkryté brány. Masalskis se mu vrhnul pod brusle.
43:16
Lotyšsko v plném počtu a hned hrozil ujíždějící Meija.
43:05
A hned po vhazování to zkoušel Pastrňák, další práce pro lotyšského brankáře.
43:02
Masalskis vypadal trochu nejistě, ale puk po střele Kundrátka od modré udržel.
42:07
Masalskis drží tvrdou ránu Kempného od modré. Jeden zákrok měl i obránce Galvinš.
41:27
Kempný v obranném pásmu zastavil Džerinše, který uháněl do brejku.
41:16
Vyloučen hráč Skvorcovs (Lotyšsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Lotyši se vrací do čtyř, prokazatelně hráli v šesti.
41:07
Ve zbytku přesilovky na začátku třetí třetiny sice Češi drželi útočné pásmo, ale střely Červenky a Plekance neohrozily Masalskise.
40:00
Začala třetí třetina.
Česká neprůstřelnost na světovém šampionátu trvala 95 minut a 26 vteřin, zlínský útočník Bukarts snížil na 1:2 a Lotyšsko je po dvou třetinách ve hře o dobrý výsledek. V té třetí však Češi v úvodu budou hrát ještě minutu a sedm vteřin přesilovku za krvavý zákrok Keninše na Kundrátka.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:33
Kašpar mezi kruhy v ideální pozici minul skákající kotouč.
39:01
Pastrňák střílel a dorážel, ale mimo lotyšskou branku.
38:13
Hra přerušena, Lotyš Masalskis byl otřesený po zásahu do masky.
37:33
Džerinš chtěl zahrozit v oslabení, ale zleva nedokázal přihrát na druhé křídlo najíždějícímu spoluhráči.
36:45
Kašpar chtěl překvapit Masalskise bekhendovým pokusem z ostrého úhlu. Bez efektu, lotyšský brankář zasáhl.
36:10
Červenka vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale vyšťouchnul puk mimo útočné pásmo. Češi se do něj musí vrátit.
36:07
Vyloučen hráč Keninš (Lotyšsko), 5+20 min. za hrubost
Keninš dohrál v rohu útočného pásma Kundrátka. Na první pohled se to nejevilo jako závažné provinění, ale český obránce zůstal ležet a z obličeje mu kapala krev. Lotyš dohrál, do šatny musí i Kundrátek - na ošetření.
35:45
Lotyši se brzy po kontaktním gólu hnali za vyrovnáním, ale proti Meijovi předvedl důležitý zákrok Francouz.
35:26
Bukarts (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Džerinš a Redlihs
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 1:2

Češi se nepoučili a teď už inkasovali, prosadil se "starý známý" Roberts Bukarts. Zlínský útočník dostal přihrávku na levý kruh a trefil se pohotově k tyčce.
34:36
Daugavinš mohl připravit český tým o neprůstřelnost na šampionátu, uvolnil se ke střele z pravého kruhu a rozezvonil tyč.
34:15
Strkanice před českou brankou po zákroku Francouze, který ukryl puk pod vyrážečku. V jedné z hlavních rolí bek Kempný.
33:20
Jarůšek mohl využít lehkovážného lotyšského střídání, od modré ujížděl na Masalskise, ale nedokázal mu prostrčit puk mezi betony.
33:01
Plekanec útočil na hattrick, pálil z pravého křídla na vzdálenější tyč, ale minul. Masalskis se jen ohlédl.
32:08
Pastrňák nedosáhl na pohotovou přihrávku mezi kruhy.
31:22
Masalskis se rozchytal k velmi dobrému výkonu, teď připsal další zákrok lapačkou.
30:33
Češi uháněli do přečíslení 2 na 1, Filippi přihrál Kempnému a Masalskis předvedl ukázkový přesun ke druhé tyči.
29:59
Kolář zblokoval Meijovu ránu do ochranné sítě nad českou branku.
29:22
Cibulskise neznervózněla přitomnost dojíždějícího Plekance a v obranném pásmu si poradil.
28:33
Po nahození ze středního pásma Masalskis stačil vyklepat puk z lapačky a rozehrál.
27:40
Chvíle klidu na ledě, oba týmy střídají a rozehrávat budou Lotyši od Masalskise.
26:41
Jarůšek zasprinoval při návratu do obrany a zastavil Džerinše.
26:29
Drobná strkanice před Masalskisem po jeho zákroku proti střele Koláře.
26:15
A teď už jsou Lotyši v pěti.
26:13
Ještě jeden zákrok Masalskise v oslabení - tentokrát proti Jeřábkovi.
25:46
Pastrňák pálil z levého křídla, Masalskis neměl úplně ideální výhled, ale přesto zasáhl.
25:05
Birner přihrávkou skrz brankoviště hledal Řepíka, ale liberecká souhra se teď nepovedla a Lotyši vyhodili k Francouzovi.
24:25
Masalskis se blýsknul akrobatickým zákrokem lapačkou proti střele Řepíka z levého kruhu do protipohybu brankáře.
24:15
Vyloučen hráč Cibulskis (Lotyšsko), 2 min. za hru vysokou holí
23:51
Další česká rozehrávka začíná v obranném pásmu u Jordána.
23:00
A další práce pro Masalskise, mnohem těžší! Řítil se na něj Zaťovič, ale lotyšský brankář mu vypíchnul puk, ke kterému měl český útočník o trochu dál, než by potřeboval.
22:37
Proti hbitému Kousalovi včas povyjel z brankoviště Masalskis a ukryl puk pod lapačku.
22:28
Sražený puk se vznesl ze středního pásma do vyšších pater tribuny.
21:59
Šimek odpálil puk do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. A Češi šli střídat.
20:58
Češi v pěti, zvládli bez úhony i třetí oslabení - byť rozdělené přestávkou.
20:00
Začala druhá třetina.
Až na tři malé kaňky v podobě vyloučení odehráli Češi velmi dobrou třetinu, v níž kapitán Plekanec stanovil skóre 2:0.
20:00
Skončila první třetina.
19:20
Češi zvládli krátkou pasáž, kdy Kempný zlomil hůl a byli v podstatě ve třech.
18:58
Vyloučen hráč Řepík (Česko), 2 min. za držení protihráče
18:21
Po akci Pastrňáka měli Češi obrovský tlak, Jeřábek nabízel puk do šance Červenkovi, ale ten minul lotyšskou branku.
17:04
Lotyš Abols využil zaváhání Koláře za vlastní bránou a z ostrého úhlu zkoušel překvapit Francouze. Ale ten se nenechal.
16:44
Jarůšek ze středu útočného pásma nabízel puk doleva Filippimu, ale ten na přihrávku nedosáhl.
16:02
Jordánovu střelu od modré tečoval Řepík - o kousek mimo.
15:06
Ve zbytku početní výhody už se Lotyši ničím neukázali, Češi zvládli i druhé oslabení.
14:04
Češi vyhazují k Masalskisovi.
13:21
Galvinšova střela z hranice levého kruhu byla hodně nebezpečná, směřovala na zadní tyč lehce nad ledem. Ale Francouz vykopl svůj beton a zapsal zákrok.
13:06
12:44
Řepíkovo nahození od mantinelu mířilo mimo bližší tyč lotyšské brány.
11:30
Češi jsou kompletní a už zase útočí.
11:17
Až v závěru oslabení měl Francouz práci se střelou Girgensonse, ale kotouč dokázal vytěsnit.
10:35
A teď dokonce Lotyši zahráli na zakázané uvolnění. Zatím dost nepovedená přesilovka.
10:20
Za minutu ještě Lotyši neohrozili českou branku, dokonce se nedokázali ani usadit v útočném pásmu.
9:22
Vyloučen hráč Plekanec (Česko), 2 min. za hákování
8:48
Doudera při svém prvním střídání v zápase nahazoval puk od modré, ale pokus neprošel až k Masalskisovi.
7:50
Zohorna se na pravém kruhu neprotáhl kolem lotyšského obránce.
6:23
Plekanec (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Kašpar a Červenka
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 0:2

Češi za 43 vteřin využili přesilovku a odskakují. Napoprvé ještě oslabení Lotyši uhlídali Plekance mezi kruhy, ale za chvíli se český lídr dostal k další střele po přihrávce zpoza brány a ranou pod ruku podruhé překonal Masalskise.
5:40
Vyloučen hráč Bičevskis (Lotyšsko), 2 min. za podražení
4:58
Kašparova dlouhá přihrávka na Zohornu neprošla přes lotyšského obránce Sotniekse.
4:40
Lotyši rozehrávají v klidu od Masalskise.
3:33
Plekanec (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Pastrňák a Červenka
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 0:1

Češi se dostávají rychle do vedení. Pastrňák ve středním pásmu dobře viděl Plekance, který se dostal za lotyšskou obranu, kapitán týmu udělal tři rychlé kroky a z hranice kruhů propálil Masalskise. Lotyšskému gólmanovi prošel puk pod betonem do brány.
3:13
Francouz těžce krotil puk po střele Dzerinše od modré, ale rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
2:56
Zákrok Francouze po střele Abolse z dálky.
2:33
Lotyši se poprvé usadili v útočném pásmu, aktivní byl hlavně bek Sotnieks.
1:33
Po střele Kempného od modré po vhazování zasáhl brankář Masalskis.
1:15
Bek Kolář nepřesně rozehrával na útočné modré a po brejku se poprvé dostali do útočného pásma Lotyši.
0:32
Plekanec dojel za bránu pro volný puk, nepískalo se zakázané uvolnění a po hbité nahrávce zahrozila křídla Pastrňák s Červenkou.
0:02
Plekanec vyhrál úvodní vhazování a Češi mohou poprvé zaútočit.
0:00
Utkání začalo.
„Potřebujeme potvrdit výborný výsledek s Ruskem. Kdybychom měli dvě vítězství na startu šampionátu, bylo by všechno jednodušší,“ říká asistent trenéra Jaroslav Špaček před druhým utkáním proti Lotyšsku.
Češi nastupují do zápasu zhruba 22 hodin po páteční premiéře. Dopolední rozbruslení bylo dobrovolné, zúčastnili se ho jen brankáři, hráči mimo soupisku a bez výstroje si lehce zabruslil Birner.
Lotyši v pátečním programu zaskočili Švédsko, kterému sebrali bod. Prohráli 1:2 až v prodloužení.
Jedním z pátečních hrdinů byl brankář Dominik Furch, který dnes bude odpočívat. Do české branky nastoupí Pavel Francouz.
Příjemný sobotní večer. V Rusku pokračuje hokejové mistrovství světa druhým zápasovým dnem a na druhé utkání se chystá i česká reprezentace. Na páteční vítězství 3:0 nad domácími bude chtít navázat proti Lotyšsku. Hraje se od 19.15 hodin, průběh sledujte v podrobné on-line reportáži na iDNES.cz