obnovit

Online přenos

komentátor: Michael Langr   |   Začátek utkání: 02.05.15 v 20:15

Zobraz jen:
Po dvou zápasech má Česko v tabulce 4 body, zatímco Lotyšsko 0. Zítra mají oba soupeři volno, hrají v pondělí. Češi ve 20.15 proti Kanadě, Lotyšsko nastoupí v 16.15 proti Švédům. Hezký večer.
Střely na branku ve 3. třetině: 2:10. Celkem: 10:35.
Nejlepší hráči: Masalskis - Jágr.
Český tým slaví první vítězství v turnaji. Přestože dvakrát dotahoval náskok Lotyšů, ve druhé polovině zápasu soupeře jasně přehrál a zaslouženě vyhrál.
Konec utkání.
59:52
Trest týmu (Lotyšsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
59:34
Jágr si najížděl před branku na nahrávku, ale zastavil ho Cipulis.
58:49
Voráček při rychlém kontru střílel z levé strany nepřesně.
57:32
S chutí hrající Kovářova lajna dlouho kombinovala v pásma, Lotyši ale přece jen získali puk a vyhodili jej do středního pásma.
56:34
V dobré pozici mezi kruhy střílel Erat, Masalskis vyrazil.
55:55
Obrovská šance Lotyšska po hezké kombinace. Před Pavelcem zůstal zcela volný Džerinš, ale neuspěl.
55:06
Smoleňák si najížděl na útočnou modrou na přihrávku, ale na poslední chvíli ji srazil do hlediště K. Redlihs.
53:45
Němec je na ledě, český tým zvládl oslabení bez větších problémů.
53:32
Koukal narazil do lotyšského útočníka a těžce se zvedal z ledu.
51:58
Pavelec si připsal první zásah v poslední třetině, vyrazil ránu K. Redlihse od modré.
51:41
Vyloučen hráč Němec (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
51:32
Zápas sleduje 17 383 diváci, stejně jako včera je vyprodáno.
51:08
Menší rozmíška před Masalkisem, v níž jsou Jágr, Klepiš a Kovář.
50:35
Jágrův pokus o individuální průnik zastavil hvizd rozhodčích, protože po křídle mu přejel do pásma Klepiš.
48:53
Ojedinělý lotyšský průnik do pásma, skončil jako ty předchozí v této části hry. Bez střely.
48:07
Darzinš vystřelil po odpískaném ofsajdu, Klepiš mu okamžitě vysvětloval, že se to nedělá.
45:57
Češi dali třetí gól v přesilovce. Bylo to ve chvíli, kdy už byl Koba Jass na ledě, takže se pokračuje pět na pět.
45:29
Voráček (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Kovář a Nakládal
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 2:4

Třetí střelou během chvilky už Voráček skóroval. Odrazil se k němu puk po Kovářově střele, mířil do poloodkryté branky.
45:19
Dvakrát střílel Voráček. Nejprve do Masalskise, pak nepřesně.
44:54
Češi se nepřesnou přihrávkou vyhnali z pásma.
44:20
Trenér Růžička si vzal time-out.
44:20
Vyloučen hráč Redlihs (Lotyšsko), 2 min. za podražení
Po neúspěšné dorážce byl Jágr faulovaný, takže Češi budou podruhé hrát pět na tři. Tentokrát déle než minutu.
43:52
Dvakrát byl v akci Kovář, dvakrát mířil nepřesně.
43:27
Vyloučen hráč Jass (Lotyšsko), 2 min. za podražení
43:10
V šanci se objevil Smoleňák, ale zblízka backhandem Masalkise nepřekonal.
41:49
Jágr se po Klepišově přiťuknutí málem dostal do šance, ale puk mu před brankou uskočil.
41:17
Němec je na ledě. Lotyši v přesilovce vykombinovali akorát nepřesnou střelu Cibulskise.
40:00
Začala třetí třetina.
Češi začnou poslední třetinu v oslabení, Němec bude sedět na trestné lavici ještě minutu a 17 vteřin.
Střely na branku ve 2. třetině: 3:15. Celkem: 8:25.
Druhá třetina jednoznačně patřila Čechům, vedení o jeden gól nedostatečně vyjadřuje jejich převahu. Lotyši sice skórovali, ale jinak se hrálo výhradně před Masalskisem.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:17
Vyloučen hráč Němec (Česko), 2 min. za podražení
39:03
Němec zblokoval střelu Darzinše, pak si první dva zákroky připsal Pavelec.
38:30
Po nečekaném odrazu puku byl v tutovce Cipulis. Zůstal volný před Pavelcem, ale vůbec netrefil branku.
37:47
Po dobrém forčekinku střílel Koukal, ale nemířil přesně.
36:38
Lotyši jsou kompletní. V závěru přesilovky měli gól na holi Jágr s Voráčkem, ale zblízka se nedokázali prosadit.
36:02
Halou obíhá mexická vlna.
35:35
Po dlouhém kombinování vystřelil od modré Nakládal, ale mířil nepřesně a puk pak vylétl z pásma.
34:11
Voráček z pravého kruhu mířil těsně vedle vzdálenější tyčky.
33:00
Český tým pochopitelně pokračuje v přesilovce.
32:44
Jágr (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Erat a Kovář
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 2:3

Obrovský nápor dostává Čechy do vedení. Erat z rohu přihrál na levý kruh Jágrovi, který po ledě nedal Masalskisovi šanci.
32:09
Džerinš je na ledě, Češi hrají klasickou přesilovku.
31:38
Vyloučen hráč Sotnieks (Lotyšsko), 5+20 min. za sekání
Češi budou hrát 20 vteřin pět na tři a pak dlouho pět na čtyři. Sotnieks sekl Klepiše do citlivých míst.
30:46
Třetí český gól visí ve vzduchu. Na Masalskise pálili Nakládal a Voráček, zblízka na něj dotíral Jágr. Puk po jeho akci prolétl brankovištěm.
29:58
Vyloučen hráč Džerinš (Lotyšsko), 2 min. za sekání
29:51
Český tým tlačí. Sobotka střílel do gólmana, Hejda nepřesně.
28:56
Simon krásně uvolnil Jordána, který mířil jen do Masalskise. Vzápětí rozhodčí přerušili hru kvůli postavení hráče v brankovišti.
28:37
Třetí česká lajna dlouho kombinovala v pásmu, Lotyši ale odolali.
27:56
Červenka vyslal do brejku Smoleňáka, který vyzkoušel Masalskisovu pozornost z ostrého úhlu.
27:05
Klepiš z rohu hledal před brankou Kováře, na poslední chvíli přihrávku srazil jeden z beků.
26:10
Cibulskis od bočního mantinelu hledal před brankou spoluhráče, puk naštěstí nikdo z nich nezískal.
24:25
Kovář (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Nakládal a Erat
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 2:2

Češi využívají přesilovku a znovu srovnávají skóre. Střelou zápěstím se parádně prosadil Kovář.
23:46
Vyloučen hráč Jass (Lotyšsko), 2 min. za vražení na hrazení
23:18
23:18
Redlihs (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Sprukts
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 2:1

Lotyši si rychle berou vedení zpět. M. Redlihs si vyměnil puk se spoluhráčem Spruktsem a prostřelil Saláka.
22:01
Jordán (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Červenka a Novotný
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 1:1

Obránce Jordán vypálil od modré a trefil se přesně k tyčce. Masalskis na puk vůbec neviděl.
21:24
Nakládal dostal holí do obličeje, ale rozhodčí zůstali v klidu.
20:59
Zpátky na ledě je Klepiš.
20:33
Kovář vyhrál buly pro Nakládala, který trefil jen clonící hráče.
20:00
Začala druhá třetina.
Střely na branku v 1. třetině: 5:10.
Český tým po první třetině překvapivě prohrává. Sice je aktivnější, ale zatím se nedokáže prosadit proti lotyšskému obrannému valu ve středním pásmu, ani proti pozorně chytajícímu Masalskisovi. Lotyšsko čekalo na svou šanci, kterou v přesilovce využilo, a díky tomu vede.
20:00
Skončila první třetina.
19:09
Z pravého kruhu to zkoušel Erat, znovu mířil do připraveného Masalskise.
18:58
Voráček z rohu nahrál Kovářovi, který vylepšil statistiky Masalskise.
17:45
Jágr vyjel z rohu před branku, ale ani nadvakrát Masalskise nepřekonal.
16:02
Češi jsou kompletní.
14:41
Hejda tvrdě narazil na mantinel M. Redlihse, Češi následně vyhodili puk až k Masalskisovi. Hejda měl štěstí, že ho rozhodčí nevyloučili.
14:02
Vyloučen hráč Zaťovič (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Lotyši budou hrát druhou přesilovku.
13:13
Daugavinš (Lotyšsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Darzinš a Galvinš
Stav zápasu Lotyšsko - Česko 1:0

Lotyšský kapitán Daugavinš vlétl do pásma, najel si před brankáře a backhandem ho překonal. Puk propadl Salákovi přes výstroj.
12:53
Redlihs vyjel zpoza branky, ale nezakončil a ještě zlomil hůl.
12:17
Vyloučen hráč Jágr (Česko), 2 min. za podražení
První přesilovku v zápase si zahrají Lotyši.
11:59
Při akci tři na dva zakončoval Cibulskis z mezikruží, ale netrefil branku.
11:27
Puk poskakoval o Salákova brankoviště, získal ho Daugavinš, přihrával na modrou, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
10:30
Redhlihs se snažil dostat do útočného pásma, ale na obranné modré perfektně zahrál Kolář, takže lotyšský hokejista se dostal do ofsajdu.
9:41
Kovář vystihl rozehrávku, natlačil se před Masalkise a backhandem zakončil. Puk projel pod lotyšským gólmanem, ale skončil vedle branky.
7:44
Maris Jass vypálil zpoza beka, Salák vyrazil puk do rohu.
6:59
Jágr si výborným forčekinkem vybojoval šanci, jeho střelu z pravého kruhu opět vyrazil Masalkis.
6:29
Po Jordánově střele dorážel Voráček, Masalskis jeho pokus vyrazil.
5:12
Od modré tentokrát střílel Kolář, jeho ránu gólman vyrazil.
4:28
Novotný vlétl po levém křídle do pásma a backhandem vyzkoušel pozornost Masalskise.
3:46
Salák pohotově vyrazil střelu Bukartse z první.
3:01
Lotyši překombinovali akci tři na dva, přihrávku pokazil Redlihs.
2:18
Hejda přejel modrou a tvrdě vypálil, mířil do Masalskisovy hrudi.
1:39
Jordánovi, který stál na modré, prošel puk mezi bruslemi. Šanci na lotyšský brejk dva na jednoho ovšem zmařil dobrým obranným zákrokem Čáslava.
1:11
Klepiš vypadá hodně otřeseně, zřejmě si poranil pravé rameno. Okamžitě odešel do kabiny.
1:11
Za lotyšskou bránou zůstal ležet Jakub Klepiš, kterého tvrdě narazil Galvinš. Šlo ovšem o čistý zákrok.
0:00
Utkání začalo.
V pozici třináctého útočníka zůstal Tomáš Hertl, kterého zřejmě trápí nějaký zdravotní problém.
V předchozích dnešních zápasech skupiny A vyhrálo Rakousko nad Švýcarskem 4:3 po nájezdech, Němci porazili Francii 2:1.
Českou premiéru na šampionátu sledovala vyprodaná aréna, také dnes se očekává stejná návštěva.
V české brance nastoupí stejně jako včera Alexander Salák, branku Lotyšska bude hájit Edgars Masalskis.
První šanci na šampionátu dostane Radek Smoleňák, který podle oficiálního zápisu figuruje ve třetí lajně s Novotným a Červenkou.
Dobrá zpráva na úvod. V sestavě nechybí Jaromír Jágr, který znovu nastoupí ve druhé formaci s Kovářem a Klepišem.
Češi v úvodním utkání prohráli se Švédy 5:6 po nájezdech, zatímco Lotyši dostal výprask 1:6 od Kanady.
Hezký večer u druhého zápasu českých hokejistů na domácím šampionátu. Jejich soupeřem budou Lotyši.