Omsk otočil zápas a má 15. výhru v řadě. Česká letka bez bodu

12:20aktualizováno  12:34
PRAHA/OMSK - Sibiřský válec Avangard Omsk dál drtí soupeře napříč KHL. Ve druhém souboji na ledě Chabarovsku během 24 hodin vyhrál 3:1 a tentokrát k tomu nepotřeboval ani bodový příspěvek svého elitního dua Roman Červenka-Jaromír Jágr. V sérii 21 zápasů bez porážek a 15 vítězství v řadě se stalo teprve potřetí, že by obě české hvězdy vyšly v jednom duelu bodově naprázdno, Jágr si zapsal do statistik pouze dvě minuty za vyloučení.

Hokejisté Omsku (vpravo Červenka, vlevo Jágr) foto: youtube.com

Další korálek na vítěznou šňůru si přidali po čtvrtečním duelu v Chabarovsku hokejisté Omsku. Oba soupeři se utkali na stejném místě podruhé během necelých 24 hodin, výsledek byl ale opět stejný. I když jistá změna by přece jen byla...

V metropoli vzdálené téměř 9 tisíc kilometrů od Moskvy se poučili a po středečním řádění českého elitního komanda Jágr-Červenka - VÍCE ČTĚTE ZDE: JÁGR+ČERVENKA DALŠÍCH 6 BODŮ A DALŠÍ VÝHRA... - dokázali svěřenci kouče Jemelina eliminovat sílu českého dua. Domácí se dokonce před nabitou arénou ujali vedení, když ve 4. minutě trefil Zakijev.

Radost hokejistů Omsku v čele s Jágrem a Červenkou.

Ovšem hosté se rozhodně nehodlají vzdát své rekordní série nějak snadno. V dalších dvou třetinách přestříleli soupeře 26:16 a navíc svou střeleckou převahu dokázali vyjádřit také gólově - Sentjurin, Sjomin a Kaljužnij (do prázdné branky) otočili vývoj zápasu ve prospěch sibiřského celku a malý hlouček věrným příznivců "Omiči" se mohl opět radovat z vítězství i se svými hrdiny.

Jágr s Červenkou nebodovali v jednom duelu teprve potřetí během úžasné série Omsku (21 zápasů bez porážky, 15 vítězství v řadě), která svěřence kouče Summanena vynesla až do čela celé KHL. Po čtvrteční výhře vylepšili svou bilanci již na 109 bodů ze 51 zápasů. Do konce základní části chybí Omsku jen pět duelů. Udrží si svou vítěznou šňůru?