Olomoučtí fotbalisté jsou čtvrtfinalisty MOL Cupu, stejně tak i Liberec

21:05
PRAHA - Fotbalisté Liberce a Olomouce se stali dalšími čtvrtfinalisty domácího poháru MOL Cupu. Severočeši zdolali Slovácko s debutujícím trenérem Martinem Svědíkem 1:0, Sigma rovněž na svém hřišti porazila Zlín 2:1.

Střelec Olomouce Jakub Plšek (se zdviženou rukou). foto: ČTK

Osmifinále fotbalového poháru MOL Cupu:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 3. Potočný. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Petřík. ŽK: Juroška, Krejčí (oba Slovácko). Diváci: 999.

Sigma Olomouc - Fastav Zlín 2:1 (0:0)

Branky: 75. Falta, 79. Plšek z pen. - 90.+3 Jakubov. Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Antoníček. ŽK: Yunis, Kalvach - Gajič, Dostál, Bačo. Diváci: 2335.

Liberci zařídil nejtěsnější triumf už ve třetí minutě Roman Potočný gólovou hlavičkou, na kterou hosté z Uherského Hradiště nedokázali odpovědět. Na lavičce Slovácka nevyšla soutěžní premiéra kouči Svědíkovi, který přišel z druholigové Jihlavy. Zápas skončil stejným výsledkem jako sobotní měření sil v domácí soutěži.

Olomouc rozhodla duel s moravským rivalem mezi 75. a 79. minutou, kdy skórovali Šimon Falta z přímého kopu a Jakub Plšek z penalty. Ve třetí minutě nastavení už Zlín pouze zkorigoval výsledek brankou Alexandera Jakubova.

V pátek jsou na programu další dva osmifinálové zápasy. Obhájce trofeje Slavia od 18:30 přivítá druholigovou Chrudim, o hodinu a půl dříve další pražský celek Dukla doma změří síly s Teplicemi.

Do čtvrtfinále poháru už před Libercem a Olomoucí postoupily Karviná, Ostrava a Bohemians 1905. Osmifinálová fáze MOL Cupu se dohraje ve středu 28. listopadu zápasem Opava - Sparta.