Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Olomouc zdolala Teplice a je druhá, Kerbrův hattrick zajistil Liberci výhru v derby

19:10
Fotbalisté Olomouc porazili ve 12. kole první ligy 1:0 Teplice a natáhli sérii bez porážky na devět zápasů za sebou. O výhře domácích rozhodl v závěru David Houska.Fotbalisté Liberce zvítězili v podještědském derby nad Jabloncem 4:1. Slovan vyrovnal svou nejvýraznější výhru nad sousedním rivalem v samostatné lize a teprve podruhé v nejvyšší soutěži mu dal čtyři branky v jednom utkání.

Utkání 12. kola první fotbalové ligy: Slovan Liberec - FK Jablonec, 28. října v Liberci. Fotbalisté Liberce oslavují hattrick Milana Kerbra (druhý zle ... foto: ČTK

Jako první v zahrozily Teplice, když už ve třetí minutě prověřil pozornost brankáře Buchty ranou z dvaceti metrů Kučera. Po dvanácti minutách mohli otevřít skóre domácí, protože stoper Šušnjar se nedohodl s brankářem Divišem a k zakončení se dostal Zahradníček, který ale prázdnou branku těsně minul.

Sigma Olomouc - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 77. Houska. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Černý. Bez karet. Diváci: 3238.

Sestavy:

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (79. Moulis), Houska, Plšek (90.+1 Obročník), Kalvach, Falta (64. Hála) - Chorý. Trenér: Jílek.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Fillo, Král (82. Červenka), Kučera, Soungole (88. Haljeta), Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Kratochvíl - Miloševič, Podaný. Diváci: 3012.

Sestavy:

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Juhar (22. Pilík), Kratochvíl, Polák, Lutonský (77. Fortes) - Koné, Škoda. Trenér: Pivarník.

Dukla: Rada - Kušnír (46. Bezpalec), Holek, Jiránek, Podaný - Miloševič, Bílovský, Mustedanagič (59. Duranovič) - Brandner (79. Koreš), Holenda, Schranz. Trenér: Hynek.

Slovan Liberec - FK Jablonec 4:1 (2:1)

Branky: 37. z pen., 45. a 67. Kerbr, 61. Hybš - 1. Tecl. Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Antoníček. ŽK: Breite, Coufal - Považanec. Diváci: 6523.

Sestavy:

Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr (87. Voltr) - Kulhánek - Ševčík, Bosančič (71. Folprecht), Breite, Hybš - Graiciar (56. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Jablonec: Bárta - Jankovič, Pernica, Hübschman, Zelený - Kubista - Tecl, Považanec (79. Diviš), Trávník, Jovovič - Doležal (65. Mihálik). Trenér: Klucký.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 1:1 (1:1)

Branka: 37. Vaníček - 35. Jiráček. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Koval. ŽK: Dostál - Vukadinovič. Diváci: 4004.

Sestavy:

Bohemians: Fryšták - M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter (84. Jirásek), Hašek ml., Mašek (70. Nečas), Vaníček (88. Krch) - Kabajev. Trenér: Hašek st.

Zlín: S. Dostál - Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer - Traoré, Janíček (66. Hnaníček), Jiráček - Ekpai (88. Džafič), Diop, Vukadinovič (84. Mehanovič). Trenér: Páník.

Druhý poločas začal opatrně, ale Sigma pomalu stupňovala tlak, ke kterému přispěl především střídající záložník Hála. Do šance se poté dostal Chorý, jenže přehodil gólmana Diviše i branku. Olomouc se dočkala v 77. minutě, kdy povedenou akci Jemelky s Plškem zakončil střelou pod břevno Houska.

O pět minut později mohl přidat pojistku Kalvach, ale míč poskakující ve vápně napálil těsně vedle. Teplice se na závěrečný nápor nezmohly a potvrdily, že se na hřištích soupeřů trápí. V probíhající sezoně Severočeši venku ještě nevyhráli, když v šesti zápasech získali pouhé dva body.

Kerbr řídil devastaci Jablonce

Liberec vyhrál potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo. Naopak Jablonec utrpěl druhou porážku za sebou, venku nebodoval poprvé po osmi ligových zápasech a zůstal na šesté pozici.

Jablonec, který v lize dosud vyhrál v Liberci jen jednou, prožil snový vstup do zápasu. Pernica vrátil balon po rohu před branku, kam si naběhl nehlídaný Tecl a po 41 sekundách nadvakrát překonal domácího brankáře Koláře. Hostující útočník vstřelil svůj sedmý gól v ligové sezoně.

V devatenácté minutě mohl Liberec srovnat. Bosančič však trefil jen brankáře Bártu a Kerbr následně napálil tyč. Na opačné straně z protiútoku přehodil Tecl domácího gólmana a balon spadl na břevno.

V 37. minutě už Slovan vyrovnal. Kerbrovu přihrávku ve vápně zastavil Jankovič rukou a domácí hráč, který penaltu vybojoval, ji sám proměnil. Z pokutového kopu se prosadil i v minulém utkání před vlastními diváky proti Dukle.

Kerbr hrál velký zápas a v poslední minutě první půle otočil stav, když se trefil na zadní tyči po Coufalově centru. Stejně jako proti Dukle tak vstřelil dvě branky.

Do druhé půle vstoupil Jablonec velkým náporem. Považancovu střelu ale skvěle vytáhl gólman Kolář, který si poradil i s Kubistovým zakončením, a mezitím se hosté marně dožadovali penalty za údajnou ruku.

Liberec přežil jablonecký nápor a po hodině hry udeřil potřetí. Bosančičovu ránu vytáhl Bárta jen na břevno a Hybš zblízka doklepl do sítě. Dal svůj třetí soutěžní gól po příchodu do Slovanu.

Slovan se uklidnil a v 67. minutě zvýšil na 4:1. Akce vymyslel opět agilní Bosančič, po jehož přihrávce se přízemní střelou k zadní tyči prosadil Kerbr a mohl slavit hattrick. Na druhé straně vychytal Kubistu Kolář a domácí Coufal v závěru pálil mimo.