Olomouc ve druhém poločase přehrála Opavu a posunula se na čtvrté místo

Martin Nešpor se snaží projít přes hráče Opavy. foto: ČTK

Olomouc - Fotbalisté Olomouc vyhráli v předehrávce 9. kola první ligy nad Opavou 2:0. Domácí poslal v 55. minutě do vedení Martin Nešpor a pojistku přidal v 82. minutě střídající Tomáš Zahradníček. Sigma bodovala potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunula na čtvrté místo. Opava naopak prohrála pošesté z posledních sedmi kol a zůstala čtrnáctá.
  20:23

V první půli měla více ze hry Sigma. Hanáci nepustili hosty ani k jedné střele, sami ale také nebyli moc nebezpečnější a neměli vyložené šance. Hned v úvodu pálil mimo Hála a podobně se vedlo i dalším jeho spoluhráčům.

Opavští v úvodním dějství dobře bránili a gólman Šrom si připsal vážnější zákrok až v 39. minutě, kdy s problémy vyrazil Faltův tečovaný přímý kop. Před pauzou pak opavský brankář chytil i Pilařovu střelu.

Slezané poprvé vystřelili mezi tyče až po přestávce, Dedičův pokus ve 48. minutě však Reichl zlikvidoval. Za necelých osm minut domácí otevřeli skóre. Nová posila González vypálil z dálky, Šrom střelu pouze vyrazil před sebe a Nešpor doklepl míč do sítě. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd, ale hlavní sudí Machálek po poradě s videem verdikt změnil a gól uznal.

Zleva René Dedič z Opavy a Václav Jemelka z Olomouce.
Zleva Matěj Hrabina z Opavy a Šimon Falta z Olomouce.

V 61. minutě mohli Hanáci vedení pojistit, Pilař ale z vápna branku přestřelil. Dva nepříjemné centry hostů poté musel na druhé straně hasit stoper Beneš.

Opava přidala a v 77. minutě Zavadilův chytrý pokus z přímého kopu z úhlu vyrazil Reichl. V 82. minutě přidala Olomouc po dobře sehraném protiútoku druhý gól. Střídající Texl na jeho konci předložil míč dalšímu čerstvému hráči Zahradníčkovi a ten před odkrytou brankou nezaváhal. Záložník Sigmy dal svůj první gól v ligové sezoně.

V závěru mohl snížit Simerský, ale ve dvou šancích krátce po sobě minul. Olomouc v lize porazila Opavu poprvé po dvou zápasech a od roku 2005.